17.05.2018 14:01

Steven Tyler pomylił wokalistę Motley Crue z kobietą. Tak powstał utwór „Dude Looks like a Lady” Aerosmith

Każdy twórca wie, że można zainspirować się dosłownie wszystkim, również swoją wpadką. Tak też się stało w przypadku muzyków Aerosmith.

Steven Tyler i Vince Neil
foto: Rex Features/EAST NEWS; East News

Kompozytor piosenek Desmond Child zdradził co nieco na temat powstania utworu Aerosmith „Dude Looks like a Lady” z 1987 roku. Autor miał dobrą passę z Bon Jovi i został poproszony, żeby połączył siły z Aerosmith. Była to pierwsza taka sytuacja, gdy zespół współpracował z kompozytorem z zewnątrz. 

Demosnd Child został miło przywitany przez kapele, która zaprezentowała mu numer, nad którym akurat pracowała:

"

Zagrali mi zapętlone partie gitar, które brzmiały jak bluesowa harmonijka, a Steven zaczął śpiewać: „Cruisin' for the ladies, da-dap da-dap... cruisin' for the ladies” i zapytał mnie, co o tym sądzę. Odpowiedziałem, że to naprawdę jest słabe. Brzmiało to, jak odrzut Van Halena, który nawet nie umieściliby na najgorszej płycie swojego wroga. "

Steven Tyler pomylił Vince'a Neila z kobietą

Joe Perry nie był zadowolony z takiej odpowiedzi Desmonda Childa, wtedy też Steven Tyler opowiedział zabawną historię, która wszystkich zainspirowała:

"

Steven z zakłopotaniem przyznał, że pomylił blondynowatego Vince'a Neila z Motley Cure z ładną laską za barem i zaczął śpiewać „Dude looks like a lady”. Wtedy powiedziałem: „I to jest tytuł przeboju!” "

Desmond Child szybko wymyślił historię do tego tytułu - pewien koleś wpada do baru i zakochuje się w striptizerce. Niestety później dowiaduje się, że nie jest wcale kobietą:

"

Pomysł, żeby pokazać postać transgender w pozytywnym świetle było czymś świeżym i rewolucyjnym. Piosenka była na tyle chwytliwa, że nawet nie skupiając się na tekście ludzie zaczęli spontanicznie ją nucić. Mrs. Doubtfire tańczyła do tego numeru i każde małe dziecko w Ameryce mogło śpiewać tę piosenkę. Kiedyś słyszałem na ulicy pijanego kolesia, który krzyczał „Do a naked lady” - pewnie chciał to po prostu powiedzieć. "

Piosenka sprawiła, że Aerosmith wrócił znowu na szczyt i jak się okazało warto było zaryzykować nagrywając utwór z kontrowersyjnym tekstem.

Hollywood Vampires – koncert w Polsce w 2018

Fani Aerosmith na pewno skuszą się na koncert grupy Hollywood Vampires, w którym to gra Joe Perry obok Alice Coopera i aktora Johnny'ego Deppa. Zespół Hollywood Vampires wystąpi w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018. Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Aerosmith Motley Crue