„Kaczyński abdykuje za rok” i „wolne sądy” na koncercie Massive Attack na Open’er Festival 2018 [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
06.07.2018 04:03
Massive Attack na Open'er Festival 2018|undefined Fot. Wojtek Rojek

Znany z wielu politycznych odniesień w swojej twórczości Massive Attack podczas swojego koncertu zaskoczył fanów przybyłych na koncert drugiego dnia Open'er Festival 2018.

To nie pierwszy raz, kiedy Massive Attack odnosi się do bieżącej światowej sytuacji politycznej podczas swoich występów. W czasie wydarzenia, które odbyło się już po północy, 6 lipca 2018, zespół zaprezentował swój najbardziej znany muzyczny materiał, wzbogacony wyjątkowo przemyślanymi animacjami, w których znalazły się zarówno zdjęcia, jak i nagłówki zaczerpnięte z gazet, czasopism i portali internetowych. Uwagę widzów zwróciły przede wszystkim polskie tytuły, zarówno te związane z polityką, jak i kwestiami społecznymi, sportem oraz światem plotkarskim. Robert del Naja oraz Grant Marshall ze swoim koncertowym zespołem zaprosili także na scenę muzyków grupy Young Fathers, którzy kilka godzin wcześniej zaprezentowali się openerowej publiczności.

Odniesienia do Polski na koncercie Massive Attack 

Przy utworze „Inertia Creeps”, wśród tytułów, które wyświetlane były na telebimach oraz na scenie za plecami muzyków, pojawiły się m.in. nawiązujące do kwestii wolności słowa, niepodległości, demokratycznej władzy i niezawisłości sądów, m.in. „Unio Europejska ratuj polskie sądy”. Oklaski pojawiły się m.in. przy haśle „Kaczyński abdykuje za rok”. W tle pojawiła się także animacja zawierająca bardzo szybko migające logotypy polskich marek, firm, a także partii politycznych, wśród których było również logo Prawa i Sprawiedliwości.

Nie było to jednak wszystko. Wśród pozostałych nagłówków znalazły się także te o wiele bardziej absurdalne, jak chociażby „Majdan wyjdzie z cienia Gosi”, dotyczący Radosława Majdana i Małgorzaty Rozenek oraz informacja o tym, że „Kuba Wojewódzki sprzedaje swój samochód za miliony”. Na dużej scenie pojawiły się też napisy o przegranej Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji. Koncert zakończył się wyświetlanym na środku hasłem „Jesteśmy w tym razem”. 

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Massive Attack na Open'er Festival 2018:

Open’er Festival 2018 z udziałem Antyradia

Wśród ogłoszonych do tej pory gwiazd imprezy, która odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018 w Gdyni są Arctic MonkeysDepeche Mode, Gorillaz, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno Mars i Chvrches, a także Taconafide. Patronem medialnym Open'er Festival jest Antyradio.

Na Antyradio.pl możecie zobaczyć, jak publiczność bawiła się w specjalnym antyradiowym namiocie pierwszego dnia festiwalu, jak podczas koncertów sprawdzili się Noel Gallagher's High Flying Birds, Nick Cave i grupa The Bad Seeds oraz kapela Dead Cross, w której na wokalu można usłyszeć znanego z występów m.in. Faith No More. Koniecznie sprawdźcie też, jak Arctic Monkeys porwał publiczność na dużej scenie festiwalu.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.