"Najzabawniejszy wujek". Gwiazdy "Harry'ego Pottera" pożegnały Robbie'ego Coltrane'a, filmowego Hagrida

17.10.2022 10:21
"Najzabawniejszy wujek". Gwiazdy "Harry'ego Pottera" pożegnały Robbie'ego Coltrane'a, filmowego Hagrida Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Robbie Coltrane zmarł w wieku 72 lat. Aktora znanego z roli Rubeusa Hagrida pożegnały gwiazdy filmów - Daniel Radcliffe, Emma Watson, Tom Felton oraz twórczyni serii, J.K. Rowling.

Nie żyje filmowy Hagrid. Robbie Coltrane miał 72 lata

Jak podaje Deadline, gwiazdor "Harry'ego Pottera", Bondów oraz serialu "Cracker", Robbie Coltrane zmarł 14 października 2022 roku w szpitalu nieopodal swojego domu w Larbert w Szkocji. Z relacji portalu wynika, że wielokrotnie nagradzany aktor przez ostatnie dwa lata był ciężko chory.

Polecamy

Ogromną międzynarodową rozpoznawalność i spore grono fanów zapewniła mu rola Rubeusa Hagrida, brodatego opiekuna i przyjaciela Harry’ego Pottera. Sporo osób z tej serii pożegnało swojego kolegę po fachu i przyjaciela. Jak napisała J.K. Rowling:

Nigdy więcej nie poznam kogoś, kto chociaż trochę będzie przypominał Robbie'ego. Był niesamowitym talentem, całkowicie wyjątkowym i miałam szczęście go poznać, pracować z nim i śmiać się z nim. Przesyłam wyrazy miłości i najgłębsze kondolencje jego rodzinie, a przede wszystkim dzieciom.

Emma Watson opisała ich relację w uroczy sposób:

Robbie był dla mnie jak najzabawniejszy wujek. Ale przede wszystkim był bardzo opiekuńczy i wspierał mnie, zarówno gdy byłam dzieckiem, jak i gdy stałam się dorosłą osobą. Jego talent był tak ogromny, że nie dziwne, iż zagrał giganta - potrafił wypełnić swoim geniuszem każde pomieszczenie. (...) To Ty sprawiłeś, że staliśmy się rodziną.
Polecamy

Rupert Grint podzielił się zdjęciem z planu "Pottera" i napisał:

Jest mi strasznie przykro, że odszedł Robbie. Nigdy nie zapomnę zapachu cygar i kleju do brody - niesamowite połączenie. Nikt na tej planecie nie mógł zagrać Hagrida - tylko Robbie.
Polecamy

Podobne odczucia miał też Daniel Radcliffe, który spędził z Coltrane'em mnóstwo czasu na planie filmów:

Robbie był jedną z najzabawniejszych osób, jakie kiedykolwiek poznałem. Przez niego ciągle się śmialiśmy jako dzieciaki. Pamiętam zwłaszcza robienie "Więźnia Azkabanu", kiedy ukrywaliśmy się przed ulewami w chatce Hagrida, a on podnosił nas na duchu, opowiadając świetne historie i rzucając żarcikami.

Inną opowieścią podzielił się Tom Felton:

Jedno z moich najlepszych wspomnień z czasów "Harry'ego Pottera" to nocne zdjęcia w Zakazanym Lesie. Miałem wtedy 12 lat. Robbie zajmował się wszystkimi bez żadnego zająknięcia. I sprawiał, że się cały czas śmialiśmy.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.