Czy wiesz, że: usunięta scena z "Harry'ego Pottera" pokazywała odkupienie Draco Malfoya

20.09.2022 14:41
Czy wiesz, że: usunięta scena z "Harry'ego Pottera" pokazywała odkupienie Draco Malfoya Fot. WARNER BROS. PICTURES/Album/EAST NEWS

Seria "Harry Potter" jest jedną z najbardziej kochanych powieści i filmów na świecie. Twórcy tych drugich mieli jednak pomysł, żeby nieco zmienić finał sagi o nastoletnim czarodzieju.

Harry Potter i Insygnia Śmierci II - Draco Malfoy miał odkupić swoje winy

Draco Malfoy od samego początku serii był traktowany jako antagonista dla naszego nastoletniego czarodzieja. Narcystyczny i arogancki dzieciak z bogatego domu powiązanego z Voldemortem często znęcał się nad głównymi bohaterami, naśmiewając się z biedy Weasleyów, nazywając Hermionę "szlamą", czy rywalizując z Harrym w Quidditcha ("wkupując" się do drużyny Slytherinu za pomocą nowych mioteł, które kupił im jego ojciec).

Polecamy

J.K. Rowling poszła o krok dalej w 6. tomie książek, czyniąc z Malfoya prawdziwego Śmierciożercę, któremu Voldemort zleca zamordowanie dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore'a. Na przestrzeni książki dowiadujemy się jednak, że chociaż blondyn jest w gruncie rzeczy dupkiem, to definitywnie nie jest zimnokrwistym mordercą.

Potem w "Insygniach Śmierci" nie mamy z nim zbyt wiele kontaktu, ponieważ trójka głównych bohaterów nie pojawia się w Hogwarcie aż do finału powieści. Wiemy, że w książkach Draco "staje" po stronie Voldemorta tylko po to, by chwilę później skorzystać z chaosu i wraz ze swoją rodziną uciec.

Polecamy

Twórcy filmów mieli jednak pomysł, by Malfoy dostał szansę na odkupienie. Po sieci krąży wycięta scena, w której widzimy, jak Draco krzyczy "Potter!" do Harry'ego, a następnie zaczyna biec w jego stronę, rzucając mu swoją różdżkę, dając mu broń przeciwko Voldemortowi. Niestety fragment z niewiadomego powodu został wycięty z "Insygniów Śmierci II".

Materiał (w słabej jakości) zobaczycie poniżej:

I jasne - to nie sprawiłoby nagle, że Malfoy jest pozytywnym bohaterem serii, ale przynajmniej zakopałoby topór wojenny między byłymi rywalami. Poza tym Draco zasługiwał na pozytywny koniec, bo chociaż często bywał śmieciem, to w gruncie rzeczy był jednak trochę ofiarą swoich okoliczności. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.