Powróci program dla dzieci "The Banana Splits". Będzie horrorem

Sergiusz Kurczuk
20.02.2019 11:21
The Banana Splits |undefined Fot. materiały prasowe

"The Banana Splits" to program Hanna-Barbera dla dzieci z lat 60., który trafił również do Polski. Okazuje się, że cztery zwariowane futrzaki powrócą, ale w zupełnie nowej wersji. Fleegle, Bingo, Droope i Snorky zostaną bohaterami horroru.

W 1968 roku studio Hanna-Barbera powołało do życia program "The Banana Splits". Produkcja opowiada Fleegle, Bingo, Drooperze i Snorkym - czterech zwierzakach, które grają w tytułowym zespole rockowym. Przygody głównych bohaterów przeplatano krótkimi animacjami.

Do historii przeszła też piosenka z czołówki pod tytułem "The Tra La La Song", którą w późniejszych latach scoverował punkowy zespół The Dickies. Okazuje się, że program "The Banana Splits" powróci, ale w zupełnie odmienionym wydaniu.

Przeczytaj także

"The Banana Splits" jako horror?

Jak donosi Deadline Warner Bros. Home Entertainment i Syfy postanowiły połączyć siły i powołać do życia horror, w którym główny bohater i jego rodzina będą brać udział w nagrywaniu jednego z odcinków "The Banana Splits". Rodzice małego Harleya zorganizowali mu tę przyjemność z okazji jego urodzin. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż do pewnego niespodziewanego zwrotu akcji - ludzie w studio nagraniowym zaczynają umierać. Czy główni bohaterowie zdołają uciec przed tajemniczym mordercą?

Na razie nie zdradzono większej ilości szczegółów dotyczących produkcji. Nie podano tytułu ani daty premiery, ale wiadomo, że horror ma zadebiutować jeszcze w roku 2019 na antenie Syfy. W głównych rolach wystąpią Dani Kind ("Wyonna Earp"), Finlay Wojtak-Hissong ("The Kindness of Strangers"), Romeo Carere, Steve Lund ("Schitt’s Creek") oraz Sara Canning ("Pamiętniki wampirów"). Reżyserką produkcji została Danishka Esterhazy ("Level 16"). Za scenariusz odpowiedzialni są Jed Elinoff i Scott Thomas.

Czy osobą odpowiedzialną za śmierć zgromadzonych na planie "The Banana Splits" jest odpowiedzialny jeden z głównych bohaterów programu? W końcu przebrania zwierząt zaprojektowane przez Sida i Marty'ego Krofftów są na tyle psychodeliczne, że z powodzeniem mogłyby być częścią serii gier Five Nights at Freddy’s. Przekonamy się za jakiś czas, kiedy horror z bohaterami "The Banana Splits" zadebiutuje na Syfy.

>>Zobacz też: „Kevin sam w domu” jako horror. Zobacz zwiastun filmu „Knuckleball”<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.