Nie żyje Maciej Damięcki. Tak Mateusz i Matylda pożegnali ojca

17.11.2023 14:33
Nie żyje Maciej Damięcki Fot. TRICOLORS/East News

Nie żyje słynny aktor Maciej Damięcki. Informację o jego śmierci przekazała rodzina.

Smutna wiadomość obiegła media. W piątek 17 listopada 2023 roku zmarł słynny aktor Maciej Damięcki. Informację o jego śmierci w mediach społecznościowych przekazały dzieci – Matylda i Mateusz Damięccy.

Matylda i Mateusz Damięccy żegnają ojca

Maciej Damięcki zmarł w wieku 79 lat. Znany był z wielu produkcji filmowych i serialowych. Oprócz tego był również aktorem teatralnym. Pożegnalny post w mediach społecznościowych zamieściły jego dzieci – Matylda oraz Mateusz Damięccy, załączając czarno-białe zdjęcie i wzruszający wpis. 

Maciej Damięcki urodził się w 1944 roku. Na swoim koncie miał liczne występu w filmach oraz serialach. Zagrał w takich hitach jak "Szatan z siódmej klasy", "Stawka większa niż życie", "Rzeczpospolita babska", "Chłopi", "Rozmowy kontrolowane", "Dom", "Ekstradycja". W ostatnich latach było kojarzony z serialami "Plebania", "M jak miłość", "Bodo". Po raz ostatni na ekranie aktor wystąpił w świątecznym filmie "Uwierz w Mikołaja".  Był także aktorem teatralnym oraz dubbingowym.

Przyczyna śmierci aktora jest jeszcze nieznana.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.