"Gra o tron": Jason Momoa odpowiedzialny za jedną z najbrutalniejszych scen serialu. Jak do tego doszło?

19.10.2020 10:51
Jason Momoa Gra o tron|undefined Fot. . Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Jason Momoa aka Khal Drogo z "Gry o tron" wymyślił jedną z najbardziej krwawych scen dla swojego bohatera. Jak to się stało, że przyszedł mu do głowy tak okrutny pomysł?

Uwielbiana przez publiczność "Gra o tron", której Jason Momoa zawdzięcza swoją sławę, w historii telewizji zapisze się jako produkcja, w której trup ściele się gęsto, a ostre sceny seksu pojawiają się w niemal każdym odcinku. I jak wiadomo, zarówno zbliżenia bohaterów serialu, jak i sposoby ich uśmiercania, przekraczały wszelkie granice (szczególnie dobrego smaku). Jak wynika z odkrycia dokonanego przez portal Uproxx, jedną z takich brutalnych scen, przy której większości widzów zbierało się na wymioty, wymyślił sam Jason Momoa

Przeczytaj także

Jason Momoa wymyślił scenę w "Grze o tron"

Pierwsze odcinki "Gry o tron" przedstawiały postać Khala Drogo, granego przez Jasona Momoę, w nienajlepszym świetle. Zanim wódz Dothraków i Daenerys stali się uczestnikami najbardziej wzruszających scen z "Gry o tron", brutalny, agresywny, opryskliwy i nieznoszący sprzeciwu Khal dopuszczał się gwałtów i brutalnych egzekucji. Do najbardziej pamiętnych z pewnością należy ta, w której Drogo w obronie khaleesi i swojego honoru wyrywa język zbuntowanemu Dothrakowi, Mago.

Jak wynika z poświęconej kulisom serialu książki Jamesa Hibberda "Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Official Untold Story of the Epic Series", to właśnie tę scenę wymyślił Jason Momoa. Reżyser 8. odcinka 1. sezonu "Gry o tron", Daniel Minahan, zdradził, że Momoa nie był fanem pomysłu, by Drogo ukarał swojego podwładnego, ścinając mu głowę, gdyż to zdarzało się w serialu zbyt często. Aktor chciał, by to było coś wyjątkowego i spektakularnego, co podkreśli cechy bezwzględnego wodza Dothraków i zademonstruje jego siłę. Jak relacjonuje książka, pewnego dnia przyszedł na plan i powiedział:

Odcięliśmy głowy tak wielu ludziom. Myślę, że powinienem poderżnąć mu gardło i wyciągnąć przez nie jego język.

Skąd w głowie tak uroczego człowieka jak Jason Momoa wziął się tak chory pomysł? Gwiazdor "Aquamana" wyjaśnił, że miał sen, w którym ktoś rzuca się na jego żonę, za co on wyrywa mu język z gardła. Cóż, trzeba przyznać, że to całkiem niezła inspiracja.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - jeden z najlepszych seriali w historii

"Gra o tron" uczyniła gwiazdą światowego formatu nie tylko Jasona Momoę, ale także wcielającą się w jego ukochaną Daenerys Emilię Clarke, a także Kita Haringtona, Maisie Williams czy Sophie Turner. Ten wyjątkowy serial HBO emitowany był w latach 2011-2019 doczekał się 8 sezonów, które na stałe zapisały się w historii telewizji. Obecnie HBO przygotowuje się do produkcji prequela "Gry o tron". 

Zobacz też: "Gra o Tron": twórcy zdradzili, w której scenie posunęli się za daleko

 

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.