Matthew McConaughey powróci do roli sprzed 25 lat w nowym serialu HBO

19.03.2021 11:39
Czas zabijania Fot. WARNER BROTHERS / Album / EAST NEWS

Matthew McConaughey wraca do roli Jake'a Brigance'a, która w 1996 roku dała początek jego karierze. HBO kupiło prawa do kontynuacji "Czasu zabijania" Johna Grishama. 

Matthew McConaughey sporo czasu poświęcił ostatnio promocji swojej autobiografii "Greenlights", ale w międzyczasie zdążył też zajawić na swoim instagramowym profilu premierę ostatniej książki Johna Grishama z cyklu poświęconego Jake'owi Brigance'owi. Fani od razu zaczęli snuć domysły dotyczące powrotu aktora do roli tego nieustraszonego prawnika z prowincji, która była kamieniem milowym w jego karierze. Teraz domysły się potwierdziły. Matthew McConaughey zagra główną rolę w serialu limitowanym HBO na podstawie "A Time for Mercy".

Polecamy

Matthew McConaughey powróci jako Jake Brigance

Jake Brigance to bohater cyklu powieści Johna Grishama, którego czytelnicy mieli okazję poznać w 1989 roku za sprawą powieści "Czas zabijania", a widzowie - 7 lat później, dzięki ekranizacji tej książki wyreżyserowanej przez Joela Schumachera. W "A Time to Kill" początkujący wówczas prawnik podejmuje się obrony czarnoskórego mężczyzny, który dokonał samosądu na dwóch młodych, białych gwałcicielach jego 10-letniej córeczki. 

Polecamy

W filmie Schumachera z 1996 roku zagrała plejada hollywoodzkich gwiazd z Samuelem L. Jacksonem, Kevinem Spacey'em i Sandrą Bullock na czele. Do głównej roli reżyser zdecydował się jednak zatrudnić niezbyt znanego w tamtym czasie 27-latka. I tak właśnie rozpoczęła się wielka kariera Matthew McConaugheya.

Trudno się zatem dziwić, że gwiazdor nagrodzony Oscarem za rolę w "Witaj w klubie" jest zainteresowany powrotem do roli, która zmieniła jego życie. Jak podaje Deadline, McConaughey jest na etapie finalizowania umowy ze stacją HBO, która nabyła prawa do adaptacji "A Time For Mercy".

Polecamy

O czym opowie "A Time For Mercy"?

"A Time for Mercy" jest trzecim tomem cyklu poświęconego Brigance'owi, który został wydany w październiku 2020 roku (póki co wciąż nie ma jeszcze polskiego przekładu książki). Podobnie jak w rzeczywistości - od wydarzeń z "Czasu zabijania" upłynęło już trochę czasu. Jake jest już doświadczonym prawnikiem, jednak wciąż musi mierzyć się nie tylko z trudnymi sprawami na sali sądowej, ale także z reakcjami małej, lokalnej społeczności i personalnymi atakami.

Zobacz także

Brigance po raz kolejny angażuje się w mocno kontrowersyjny proces. Sąd wyznacza go na pełnomocnika Drew Gamble'a - 16-letniego chłopca oskarżonego o zabójstwo konkubenta matki. Sprawa wydaje się z góry przegrana. Chłopak został przyłapany niemal na gorącym uczynku, a ofiara to jeden z zastępców szeryfa - szanowany i ceniony zarówno przez zwierzchników, jak i mieszkańców miasteczka. Choć wszyscy wiedzą, że przed śmiercią znęcał się nad partnerką i dwójką jej dzieci, niespecjalnie im to przeszkadza. Dlatego dla chłopca, zgodnie z prawem obowiązującym w Mississippi, żądają kary śmierci. Główny bohater nie zamierza oczywiście na to pozwolić. Starając się ratować Drew, kładzie na szali zarówno swoją karierę, jak i bezpieczeństwo rodziny.

Nowy serial HBO z Matthew McConaugheyem - kiedy premiera?

Jak podaje Deadline, serial limitowany na podstawie "A Time For Mercy" ma liczyć od 8 do 10 odcinków. Nad projektem z ramienia Warner Bros. będzie czuwał Lorenzo di Bonaventura. HBO jest aktualnie na etapie szukania scenarzystów. Nie wiadomo jeszcze, kto wyreżyseruje nowy miniserial i czy rozważany jest powrót innych gwiazd "Czasu zabijania" poza McConaugheyem. Premiery możemy spodziewać się zatem najwcześniej w 2022 roku, ale możemy też być pewni, że jest na co czekać.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.