Najlepsze seriale, fajne seriale: sitcomy, komedie, młodzieżowe, grozy, SF

Karolina Woźniak
06.02.2019 10:04
dobre seriale, fajne seriale, śmieszne seriale|undefined Fot. : materiały prasowe

"Jaki serial obejrzeć?", na to pytanie każdy serialowy zapaleniec poszukuje odpowiedzi. Dzięki nam dowiecie się, które seriale z poszczególnych gatunków, warto zobaczyć. 

"Jaki serial obejrzeć?". Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Jeśli namiętnie oglądacie seriale, to oczywiste, że poszukujecie nowych. Jednak czasami szukanie propozycji na Netflixie, HBO GO czy na innych serwisach, może być męczące. Dlatego przybywamy Wam z pomocą, bo wiemy, że czasami bardzo trudno zdecydować się, co obejrzeć. 

Seriale telewizyjne w latach 50. XX wieku wyparły seriale kinowe. Niemal od samego początku świat seriali był pełny ciekawych tytułów. W latach 60. nastąpił rozkwit programów medycznych, obyczajowych, prawniczych i szpiegowskich. W 1966 roku na antenie NBC zadebiutował "Star Trek", który obecnie jest uznawany za kultowy. Parę lat później na antenie można było oglądać "M*A*S*H", komediowy serial o chirurgach wojskowych, którzy służą w szpitalu polowym. 

W latach 90. popularność zdobyły takie seriale jak "Miasteczko Twin Peaks", "Beverly Hills 90210", "Ostry dyżur", "Przyjaciele", "Z Archiwum X" i wiele innych, które zapisały się na kartach historii. 

Fajne seriale, dobre seriale, śmieszne seriale

Seriale młodzieżowe

Każdy, niezależnie od wieku, uwielbia czasami włączyć seriale dla nastolatków. Dlaczego? Być może chce się "odmóżdżyć" albo po prostu odstresować. Nie mniej może być to forma świetnej rozrywki. "Riverdale", "Plotkara", "Breaking Bad". Wybór jest spory. Masa seriali młodzieżowych jest dostępna na Netflixie i HBO GO. 

Przeczytaj także

Seriale science fiction

Science fiction to gatunek, który jest bardzo popularny, a odbiorcom towarzyszy niemal od samego początku istnienia telewizji. Już w latach 60. Stanley Kubrick nakręcił "2000: Odyseja kosmiczna". Aktualnie świat seriali science fiction jest ogromny, a propozycji produkcji, które warto obejrzeć, jest masa. "Z Archiwum X" i "Czarne lustro" to tylko garstka tytułów, które warto mieć na uwadze. 

Przeczytaj także

Seriale grozy 

Aż ciarki przechodzą na samą myśl o tej kategorii. Z pewnością spora część z Was należy do grona miłośników grozy. Z każdą kolejną produkcją grono miłośników horrorów powiększa się, a na Netflixie, HBO GO czy innych portalach, jest cała masa propozycji, które warto obejrzeć. Jeśli nie boicie się spać przy zgaszonym świetle, polecamy Wam włączyć "Nawiedzony dom na wzgórzu" na Netflixie.

Przeczytaj także

Seriale komediowe

Wiele seriali komediowych z lat 80. czy 90. wciąż zyskuje popularność i przyciąga przed telewizory odbiorców. Mimo, że na przestrzeni lat powstała masa "zabawnych" seriali, tylko nieliczne potrafią na prawdę rozbawić. Obok niektórych seriali nie da się przejść obojętnie. "Przyjaciele", "13 posterunek" to nieliczne tytuły, które pojawiły się w niedawno opublikowanym rankingu. Jesteście ciekawi, które seriale komediowe warto obejrzeć?

Przeczytaj także

Seriale animowane dla dorosłych 

Chociaż bajki w zamyśle są przeznaczone dla dzieci, to masa dorosłych również bardzo polubiła kreskówki. Przecież nie wszystkie seriale animowane są dla dzieci. Rodzic z pewnością nie puściłby swojemu maluchowi "Miasteczka South Park" albo "Ricka i Morty'ego". Na platformie Netflix czy HBO GO jest szeroki wybór seriali tylko dla widzów, którzy ukończyli 18 lat. 

Przeczytaj także

Sitcomy 

Sitcom jest rodzajem serialu komediowego, ale trochę się od niego różni. W tle pojawia się śmiech publiczności, a akcja dzieje się najczęściej w jednym pomieszczeniu. Wszystko zaczęło się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy nastąpił rozkwit seriali telewizyjnych. Kto nie kojarzy polskich sitcomów "Miodowe lata" czy "Daleko od noszy"? Niektórzy nie wyobrażali sobie dzieciństwa bez tych produkcji. 

Przeczytaj także

Seriale kostiumowe 

Przy masowej produkcji seriali, bardzo ciężko jest znaleźć coś dla siebie. Nie jesteśmy pewni, czy to, co zaczniemy oglądać, okaże się warte uwagi. Bardzo często tak się dzieje w przypadku wybierania najlepszych seriali kostiumowych. Ten gatunek pochłania ogromny budżet. Twórcom zależy, żeby jak najwierniej odwzorować panujące wcześniej realia. Jeśli jesteś fanem seriali kostiumowych i chcesz znaleźć coś dla siebie, warto zerknąć na ranking 40 najlepszych seriali kostiumowych.

Przeczytaj także

Seriale postapokaliptyczne 

Zagłada, wojna nuklearna czy wygłodniałe zombie? Co wolisz? Świat seriali oferuje nam szeroki wybór produkcji, które warto obejrzeć. Jeśli lubisz oglądać żywe trupy, warto obejrzeć "The Walking Dead". W serialu "The 100" wybuch bomby nuklearnej powoduje zniszczenie wszystkich żywych organizmów na ziemi. W "American Horror Story" również poruszana jest tematyka ataków nuklearnych, ale ósmy sezon tejże produkcji opowiada o wojnie między wiedźmami i apokalipsie. 

Przeczytaj także

Seriale wojenne

Wojna to dość popularny temat zarówno w obrębie kina, jak i telewizji. Niezależnie od tego, czy przedstawiana historia oparta została na faktach, czy całkowicie zmyślona i jedynie umiejscowiona w okresie wojennym, seriale tego typu zawsze wzbudzają w odbiorcach ogromne emocje. Wśród polskich seriali wojennych króluje tematyka II Wojny Światowej, z wiadomych względów - wciąż jest to tematyka, która porusza wszystkich obywateli naszego kraju. W przypadku zagranicznych produkcji wojennych zaobserwować można już znacznie większe zróżnicowanie, gdyż coraz częściej powstają seriale o współczesnych konfliktach zbrojnych.

Przeczytaj także
Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.