Children of Bodom wystąpił na festiwalu Wacken Open Air [GALERIA]

Romana Makówka
08.08.2018 16:54
Wacken Open Air 2018: Children of Bodom na festiwalu|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Fińska grupa wystąpiła w piątek 3 sierpnia 2018 roku na Wacken Open Air. Zobaczcie, jak wyglądało wydarzenie w obiektywie Romany Makówki.

Zespół powstał w 1993 roku w Espoo pod nazwą Inearthed i założycielami grupy są gitarzysta oraz wokalista Alexi Laiho i perkusista Jaska Raatikainen. Po nagraniu trzech kaset demo w 1997 roku formacja przyjęła nazwę Children of Bodom. Została ona zainspirowana niewyjaśnionym morderstwem nad jeziorem Bodom w Finlandii, znajdującym się nieopodal miasta Espoo.

Od ponad 20 lat zespół koncertuje na całym świecie i plasuje się w czołówce ekstremalnej muzyki metalowej. Jego koncerty to wciągające, ujmujące i niezwykle energetyczne widowiska, które na długo pozostają w pamięci fanów.

Children of Bodom na Wacken Open Air 2018

Zobacz zdjęcia z występu Children of Bodom podczas tegorocznej edycji Wacken Open Air:

Mimo mrocznej muzyki, którą wykonuje zespół, muzycy słyną ze swojego poczucia humoru. Możecie się o tym przekonać czytając o kulinarnych upodobaniach klawiszowca grupy. We wrześniu 2015 roku fińska poczta uhonorowała zespół Children of Bodom wprowadzając do obiegu znaczki z wizerunkiem muzyków.

Wacken Open Air 2018

W czwartek, 2 sierpnia 2018 rozpoczęła się oficjalnie dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Fantastycznie zaprezentowała się legenda światowego metalu - Udo Dirkschneider, który po latach ostatecznie rozliczył się z grupą Accept. Na scenie pojawił się również Nergal z zespołem Behemoth.

W tegorocznej edycji Wacken Open Air udział potwierdzili m.in. Judas Priest, Fish, Sepultura, Ghost, Epica, Helloween, Dimmu Borgir oraz Nightwish.

Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.