Ghost zagra w Polsce w 2017 roku

Jakub Gańko
25.11.2016 11:43
Ghost zagra w Polsce w 2017 roku Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Szwedzi z Papą Emeritusem na czele po raz kolejny odwiedzą nasz kraj w ramach szykowanej na 2017 rok trasy koncertowej. Znamy już ceny biletów.

Stęskniliście się za Papą Emeritusem i jego bezimiennymi ghoulami? Zdobywcy nagrody Grammy właśnie ogłosili europejską część trasy Popestar, w ramach której odwiedzą aż 29 miast - w tym sześć w samej Wielkiej Brytanii. Na szczęście muzycy nie zapomnieli o swoich polskich fanach i w rozpisce umieścili również Warszawę.

Ghost zagra już 21 kwietnia 2017 w klubie Stodoła w Warszawie. Koncerty nowej trasy będą promować EP-kę „Popestar” i mają stanowić echo występu, jaki grupa dała w marcu 2016 roku w londyńskim Palladium w samym sercu West Endu. Bilety w cenie 129 zł trafią do sprzedaży we wtorek, 29 listopada 2016 roku, o godz. 10:00.

Być może warszawski koncert będzie również okazją do usłyszenia nowego materiału grupy. Ghost wszakże zapowiadał już, że chciałby w 2017 roku wydać następcę „Meliory” z 2015 roku, a w jego szeregach zaszło ostatnio kilka zmian. Do bezimiennych ghouli dołączyła ghoulica, a na tronie jego okultystycznej stolicy piotrowej ma zasiąść Papa Emeritus IV.

Na razie oczekiwanie na kolejne plany wydawnicze zespołu i jego nadchodzący koncert możemy sobie umilić, odpalając po raz kolejny poprzednie płyty, w tym EP-kę „Popestar”, z której pochodzi m.in. singiel „Square Hammer”.

Dla Ghosta będzie to już piąta wizyta na ziemi piastowskiej. Szwedzi przyjechali do Polski po raz pierwszy w ramach Impact Festival 2013. Już rok później wrócili na dwa koncerty: w Warszawie i Poznaniu. Ostatni występ u nas muzycy zaliczyli 30 maja 2016 roku.

Wybieracie się na koncert Ghosta?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.