Ghost zagra w Polsce w 2017 roku

Jakub Gańko
25.11.2016 11:43
Ghost zagra w Polsce w 2017 roku Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Szwedzi z Papą Emeritusem na czele po raz kolejny odwiedzą nasz kraj w ramach szykowanej na 2017 rok trasy koncertowej. Znamy już ceny biletów.

Stęskniliście się za Papą Emeritusem i jego bezimiennymi ghoulami? Zdobywcy nagrody Grammy właśnie ogłosili europejską część trasy Popestar, w ramach której odwiedzą aż 29 miast - w tym sześć w samej Wielkiej Brytanii. Na szczęście muzycy nie zapomnieli o swoich polskich fanach i w rozpisce umieścili również Warszawę.

Ghost zagra już 21 kwietnia 2017 w klubie Stodoła w Warszawie. Koncerty nowej trasy będą promować EP-kę „Popestar” i mają stanowić echo występu, jaki grupa dała w marcu 2016 roku w londyńskim Palladium w samym sercu West Endu. Bilety w cenie 129 zł trafią do sprzedaży we wtorek, 29 listopada 2016 roku, o godz. 10:00.

Być może warszawski koncert będzie również okazją do usłyszenia nowego materiału grupy. Ghost wszakże zapowiadał już, że chciałby w 2017 roku wydać następcę „Meliory” z 2015 roku, a w jego szeregach zaszło ostatnio kilka zmian. Do bezimiennych ghouli dołączyła ghoulica, a na tronie jego okultystycznej stolicy piotrowej ma zasiąść Papa Emeritus IV.

Na razie oczekiwanie na kolejne plany wydawnicze zespołu i jego nadchodzący koncert możemy sobie umilić, odpalając po raz kolejny poprzednie płyty, w tym EP-kę „Popestar”, z której pochodzi m.in. singiel „Square Hammer”.

Dla Ghosta będzie to już piąta wizyta na ziemi piastowskiej. Szwedzi przyjechali do Polski po raz pierwszy w ramach Impact Festival 2013. Już rok później wrócili na dwa koncerty: w Warszawie i Poznaniu. Ostatni występ u nas muzycy zaliczyli 30 maja 2016 roku.

Wybieracie się na koncert Ghosta?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.