Księża nie dali rady. Vader wystąpił na InterTony Festiwal 2019 [GALERIA]

17.06.2019 13:18
Vader|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Najbardziej kontrowersyjny metalowy festiwal w Polsce, mimo protestów kurii doszedł do skutku. Sprawdźcie, jak było.

Przez ostatnie tygodnie, cała Polska z zapartym tchem śledziła losy imprezy, której organizatorzy borykali się z naprawdę wielkimi problemami.

Na niecały miesiąc przed rozpoczęciem InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach podano informację o tym, że koncert zostanie odwołany. Główną gwiazdą wieczoru miał być zespół Vader.

Księża nie dali rady. InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach doszedł do skutku.

Jednak jak się okazało, ich muzyka oraz teksty "w ocenie burmistrza mogą nawoływać do nienawiści i przemocy fizycznej, obrażają też uczucia religijne". Interweniował również, jak to określił sam zespół, "parafialny oddział akcji katolickiej" a całą akcję mocno wspierała kuria.

Organizatorzy zrobi jednak wszystko, by InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach odbył się planowo. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy i jak się okazało, sporo osób postanowiło wesprzeć festiwal.

O festiwalu w mediach zrobiło się głośno, kiedy na niecały miesiąc przed imprezą organizatorzy - Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej – poinformowali o odwołaniu koncertu zespołu Vader. Decyzją burmistrza Chojnic  podjętą na podstawie protestu grupki osób z lokalnej Akcji Katolickiej było, rozwiązanie umowy z główną gwiazdą festiwalu, o czym poinformował organizatorów partner festiwalu — Chojnickie Centrum Kultury.

Przeczytaj także

W ciągu zaledwie jednego dnia organizatorom udało się zebrać w publicznej zbiórce pieniędzy całą wymaganą kwotę niezbędną do zabezpieczenia imprezy (finalnie 12 324 zł z 8000 zł), co najlepiej pokazuje, że festiwal promujący Chojnice jako miasto ambitniejszej muzyki ma wiernych i oddanych fanów.

Impreza, poza oczywistymi wartościami rozrywkowymi, promuje międzynarodową współpracy młodych wolontariuszy z Chojnic i miast partnerskich: Emsdetten w Niemczech i Hengelo w Holandii.

Podczas imprezy, prócz gwiazdy wieczoru, grupy Vader wystąpili również:

  • New World Depression
  • Grown Cold
  • Ogotay
  • The Howling Eye
  • Lizard Fist
  • Enormous – High Hotel

Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu

Vader wystąpił w Chojnicach na InterTony Festiwal 2019

Długo wyczekiwana gwiazda festiwalu – Vader, na scenie pojawił się nieco wcześniej, dziękując fanom za wsparcie i możliwość zagrania w Chojnicach mimo wszystkich wcześniejszych przeciwności. Na koncert grupy ściągnęli fani nie tylko z okolic Chojnic, ale i odległego Szczecina, Bydgoszczy czy Torunia.

Grupa ze względu na nadciągającą burzę była zmuszona nieco skrócić swój set, nie mniej jednak fani bawili się doskonale.

Zobaczcie galerię z koncertu Vadera w Chojnicach

Tegoroczna edycja potwierdza bez żadnych wątpliwości, że chojnicki InterTony Festiwal to impreza, na której starsi, młodsi, a nawet kilkuletni uczestnicy mogą się czuć bezpiecznie, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Profesjonalnie zorganizowana impreza, kompaktowy teren sprzyjający miłej atmosferze, szeroka rozpiętość wiekowa publiczności, zaangażowanie wolontariuszy, świetna zabawa, troska organizatorów o bezpieczeństwo uczestników festiwalu i hasło przewodnie festiwalu #HejtMiNieGra powinny przekonać przeciwników festiwalu o tym, jak bardzo jest doceniana i potrzebna jest ta impreza.

Kto z Was był na tegorocznej edycji InterTony Festiwal 2019? Podzielcie się wrażeniami.

Zobacz również: Radny chce zakazać koncertu Behemotha z powodu "praktyk satanistycznych"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.