Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce? Tak twierdzi gliwicki radny

Aleksandra Degórska
28.03.2019 13:29
Slayer|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Koncert Slayera w Gliwicach nie wszystkim jest na rękę. Niektórzy uważają, że miasto nie powinno promować takich kontrowersyjnych zespołów.

W ramach pożegnalnej trasy koncertowej Slayer wystąpi 4 czerwca 2019 w Arenie Gliwice. Zespół budzi wiele kontrowersji i niejednokrotnie był oskarżany o satanizm, chociaż Tom Araya jest katolikiem. Pewien pastor nawet przyjrzał się tekstom Slayera stwierdzając, że muzycy mają rację twierdząc, iż Bóg potrafi nienawidzić. Mimo takich argumentów nadal niektórym osobom nie podoba się fakt, że Slayer gra tak ostrą i kontrowersyjną muzykę. Takie właśnie głosy pojawiły się w Gliwicach, gdzie niedługo wystąpi grupa.

Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce? Tak twierdzi gliwicki radny

27 marca 2019 odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w urzędzie w Gliwicach. Jak podaje portal 24gliwice.pl rady PiS Gabriel Bodzioch wyznał, że wiele niezadowolonych osób zgłosiło się do niego w sprawie nadchodzącego koncertu Slayera, który jest postrzegany jako grupa propagująca satanizm. Radny wyznał, że nie rozumie, dlaczego miasto ma być kojarzone z promowaniem takich zespołów.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT SLAYERA << 

Portal 24 gliwice.pl napisał również o głosach podczas komisji, jakoby podczas metalowych koncertów dochodziło do palenia Biblii, jak również stosunku z krzyżem, co ma świadczyć o obrazoburczym charakterze takich występach. Zapewne takie przykłady odnosiły się m.in. do sytuacji z 2007 roku, gdy na koncercie Behemotha w Gdyni Nergal podarł Biblię.

Przeczytaj także

Serwis Antyradio.pl próbuje się skontaktować z radnym Gabriela Bodziocha i gdy tylko otrzymamy odpowiedź, podzielimy się z nią z naszymi czytelnikami.

Kontrowersje wokół występów metalowych zespołów

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy koncerty metalowych grup w Polsce spotykają się z niezadowoleniem w różnych kręgach. Organizatorzy metalowego Festiwalu Uwolnić Muzykę spotkali się z próbą ocenzurowania wydarzenia ze strony władz miasta.

Przeczytaj także

Z powodu nacisków polityków odwołano koncert grupy Marduk w Rzeszowie, natomiast rockowy zespół Cree nie mógł zagrać w Raniżowie, bo radni gminy nie chcą, by w ich miejscowości występowały rockowe zespoły. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.