Lacuna Coil i Trivium na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
10.08.2017 10:28
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie, jak słynne kapele wypadły na jednym z największych metalowych festiwali na świecie.

Wokaliści zespołu Lacuna Coil, Cristina Scabbia i Andrea Ferro zahipnotyzowali niemiecką publiczność trzeciego dnia festiwalu. Występ Lacuna Coil, mediolańskich herosów grających gotycki metal, przeszedł do historii, jako jeden z najbardziej energetycznych i zaskakujących koncertów imprezy. W samo południe, 4 sierpnia 2017, włoscy muzycy skutecznie zmobilizowali swoich fanów do tańca i podskoków w błocie, które miejscami sięgało niemal do kolan.

Set rozpoczął się od „Ultima Ratio, następnie rozbrzmiał pochodzący z płyty „Shallow Life” utwór „Spellbound”, przy którym publiczność zaczęła chóralnie śpiewać. Zespół zaprezentował kolejno „Die & Rise”, „Heaven's a Lie” oraz „Blood, Tears, Dust”, zaś pod koniec setu zaśpiewał cover Depeche Mode „Enjoy the Silence”.
Zobaczcie zdjęcia z koncertu Lacuna Coil na Wacken Open Air.

Kolejną atrakcją trzeciego dnia festiwalu był Trivium, który dzień wcześniej był jednym z headlinerów Przystanku Woodstock 2017. Oba sety, zarówno ten polski, jak i ten zagrany na Wacken Open Air nie różniły się zbytnio od siebie. Trivium tworzą niezwykle utalentowani muzycy, którzy wiedzą czego chcą, robią to naturalnie i bez większego wysiłku. Ich wysoka klasa gwarantuje dwa doskonałe koncerty, doskonale przyjmowane przez publiczność na całym świecie.

Zobaczcie jak Trivium zaprezentował się przed niemiecką publicznością:

Trzeciego dnia Festiwalu zagrały również miedzy innymi: Kadavar, The Dillinger Escape Plan, który już dziś wystąpi w krakowskim Kwadracie oraz Emperor, headliner Metalmanii 2018.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.