Mystic Festival 2019: Zdjęcia z koncertu Omnium Gatherum, Vltimas, Soulfly, Powerwolf oraz In Flames

28.06.2019 19:29
Powerwolf |undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Pierwszego dnia festiwalu na plenerowej scenie w parku zaprezentowało się pięć zespołów: Omnium Gatherum, Vltimas, Soulfly, Powerwolf oraz In Flames. Zobaczcie galerie z koncertów.

Mystic Festival powrócił na koncertową mapę Polski. Na festiwalu zagrali między innymi Slipknot, Sabaton, Eluveitie, Testament, Amon Amarth, Trivium i Within Temptation.

Organizatorzy zadbali o dużą różnorodność, dzięki czemu impreza zaspokoiła muzyczny apetyt tych, którym headlinerzy nie do końca przypadli do gustu. Festiwal odbył się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w Krakowie.

 

Mystic Festival 2019: Omnium Gatherum

Twórczość Omnium Gatherum często określana jest jako melodyjny death metal z udziałem ciężkich gitar, rykliwego wokalu przy sporej dawce melodii. Jest to muzyka, która nie wymaga wielkiego skupienia, czy też jakieś wybitnej analizy. Tu wszystko ma sprawiać przyjemność publiczności i sprzyjać dobrej zabawie. Nie inaczej było w Krakowie. Publiczność mimo ogromnego upału bawiła się doskonale.

Mystic Festival 2019: Vltimas

Vltimas tworzą amerykański wokalista David Vincent (eks-Morbid Angel), norweski gitarzysta Rune "Blasphemer" Eriksen (Aura Noir, eks-Mayhem) oraz Flo Monier - urodzony we Francji i wysoko oceniany perkusista kanadyjskiego Cryptopsy.

Przeczytaj także

Grupa promowała album "Something Wicked Marches In" uznawany za jeden z najcięższych albumów w dorobku Vincenta.

Mystic Festival 2019: Soulfly

Soulfly wykonuje muzykę z pogranicza groove, thrash i nu metalu. W twórczości zespołu wyraźne są również wpływy tradycyjnej muzyki ludowej.
Kapela ma na koncie 11 studyjnych albumów, z których ostatnim jest znakomicie przyjęty "Ritual" z 2018 roku. Skład zespołu prócz Maxa Cavalery i Marca Rizzo tworzą syn lidera, Zyon (perkusja) oraz basista Mike Leon.

Mystic Festival 2019: Powerwolf

Arcykapłani metalu, niemiecki zespół Powerwolf, 20 lipca 2018 roku zaprezentował światu swój siódmy studyjny krążek, zatytułowany „The Sacrament Of Sin”, który nadal promują podczas koncertów. Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Legendarny już wokalista, Attila Dorn, dysponujący jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w muzyce powermetalowej, pobierał nauki w Królewskiej Akademii Muzycznej w Bukareszcie i żeby było śmieszniej, pierwszy kontakt z metalem miał dopiero po dołączeniu do Powerwolfa.  

Mystic Festival 2019: In Flames

In Flames nieustannie inspirują swoich wielbicieli zwanych Jesterheads do życia zgodnie z hasłem „In Flames We Trust”. Specjalnością szwedzkiej grupy są koncerty, którym towarzyszy efektowna oprawa sceniczna i ogromna ilość efektów pirotechnicznych, których w Krakowie niestety zabrakło. In Flames ma na swoim koncie ponad 2 mln sprzedanych płyt. Ostatnim albumem w dorobku grupy jest wydany w 2016 roku krążek "Battles".

Byliście na tegorocznej edycji Mystic Festival ?  Który z koncertów podobał się Wam najbardziej?

Sabaton, Powerwolf i Vltimas na Wacken Open Air 2019

Grupy Sabaton, Powerwolf i Vltimas będą również gośćmi najbardziej prestiżowego metalowego festiwalu na świecie - Wacken Open Air 2019.

Jubileuszowa, trzydziesta edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku. Jak co roku organizatorzy przygotowali masę niespodzianek i atrakcji towarzyszących imprezie. Główną gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Slayer.

Bilety na imprezę są już wyprzedane. Przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach. Promotor festiwalu, Holger Hübner, tak opowiedział o nadchodzącej edycji imprezy:

 

   Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w przyszłym roku zaoferujemy ekscytujący line-up, a także (ponownie) wiele dodatkowych atrakcji, takich jak na przykład ESL Arena for eSports. Naszą ambicją jest, by każdego roku dostarczać fanom jeszcze lepszy festiwal, bez względu na fakt, że wszystkie bilety zostały sprzedane. Jest wręcz przeciwnie, daje nam to dodatkową zachętę do robienia jeszcze więcej. 

 

Zobacz również: Mystic Festival 2019: Sabaton zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.