Policja wstępnie podsumowała bezpieczeństwo na Pol'and'Rock Festival 2018

Aleksandra Degórska
07.08.2018 12:07
Pol'and'Rock festival 2018|undefined Fot. Anna Migda / materiały prasowe

Czy na Pol'and'Rock 2018 było bezpiecznie? Policja podała liczbę przestępstw i wykroczeń, do których doszło w trakcie imprezy.

I po Pol'and'Rock Festival 2018. Impreza odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018 i na festiwalu porządku pilnowało 1541 policjantów, przy czym 855 z nich to lubuscy policjanci zaś pozostali 686 to siły z kraju. Nadkom. Marcin Maludy w rozmowie z Onetem wyznał, że na imprezie doszło do około 180 przestępstw i 850 wykroczeń. Oficjalne dane zostaną podane podczas konferencji wicewojewody lubuskiego 7 sierpnia 2018.

Insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., który był dowódcą Operacji Policyjnej „Kostrzyn 2018”, podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w Pol'and'Rock Festival 2018:

To była ciężka, wymagająca wiele wysiłków i zaangażowania służba. Trwająca ponad tydzień policyjna operacja to demonstracja najlepszych cech policjantów, którzy w temperaturach oscylujących momentami w granicach 37°C, byli do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydowali się przyjechać na kostrzyńskie festiwalowe pole. Niestrudzona służba policjantów spotykała się z sympatią i wdzięcznością tych ludzi. Wszyscy byli świadkami mobilizacji i pełnego zaangażowania policjantów, którzy poświęcali się dla innych.

W 2017 roku w policyjnym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock dowiedzieliśmy się, że liczba uczestników wyniosła około 250 000. W sumie odnotowano 153 przestępstw i 367 wykroczeń.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival odbyła się kolejny raz w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentowała się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Na imprezie wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia  1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.