Volbeat na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
04.08.2017 14:47
Volbeat na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Metalowy Volbeat wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2017 w Niemczech. Zobaczcie fotorelację z występu Duńczyków obiektywem Romany Makówki.

Zespół należy do najważniejszych wykonawców pochodzących z Danii. Gra muzykę z pogranicza heavy metalu i hard rocka. Znakiem rozpoznawczym Volbeat jest stosowanie patentów gatunku rockabilly, dzięki czemu na określenie jego twórczości ukuto dowcipną etykietkę „elvis metal”. Grupa zdobyła wielką popularność w Europie, a jej najnowsza płyta, „Seal the Deal & Let's Boogie” dotarła aż do 4. miejsca amerykańskiej listy Billboard Hot 200.

Duńczycy byli jedną z atrakcji tegorocznej edycji festiwalu Wacken Open Air – zagrali drugiego dnia imprezy, 3 sierpnia 2017. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Zobaczcie fotki z koncertu Volbeat w obiektywie Romany Makówki:

Wacken Open Air, który corocznie odbywa w miejscowości Wacken w północnych Niemczech to jedno z największych wydarzeń dla fanów metalu i rocka na świecie. W poprzednich latach gwiazdami festiwalu byli tacy wykonawcy, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within Temptation, Dragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku w programie imprezy są występy m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyna Mansona, Megadeth, Lacuny Coil, Apocalyptiki, Paradise Lost, Kreatora, Alice Coopera i wielu innych. Pierwszego dnia zagrały m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam - sprawdźcie nasze fotorelacje z tych koncertów. Wacken Open Air 2017 odbywa się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.