„Africa” Toto przez cały dzień będzie leciała w Burger Kingu

Olga Konarzycka
07.08.2018 16:40
Toto - Africa|undefined Fot. kadr z teledysku Toto „Africa”/Pixabay

Brytyjski Burger King rzucił wyzwanie użytkownikom Twittera. Teraz jeden z lokali sieci przez 24 godziny będzie grał przebój grupy Toto przez cały dzień.

Jeden z największych przebojów grupy Toto wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Od czasu, gdy stał się memem  w internecie nieustannie pojawiają się kolejne covery utworu. I tak na przykład możemy posłuchać kawałka zagranego na stacjach dyskietek, gumowych kurczakach oraz dziecięcym pianinie. Swoją wersję piosenki „Africa” nagrała również grupa Weezer, a ich wykonanie bardzo szybko podbiło listy przebojów.

Na fali niezwykłej popularności utworu Burger King postanowił nieco zażartować ze swoich klientów i rzucił im wyzwanie na Twitterze.

„Africa” grupy Toto w brytyjskim Burger Kingu

5 sierpnia 2018 na oficjalnym profilu Burger Kinga w Wielkiej Brytanii pojawił się osobliwy wpis. W treści sieć zadeklarowała, że jeżeli ich postowi uda się zdobyć tysiąc udostępnień, wówczas jeden z ich lokali przez cały dzień będzie puszczał wielki hit zespołu Toto - „Africa”.

Jak można było się spodziewać tweet od razu stał się niezwykle popularny. Użytkownicy udostępnili go łącznie ponad 6 tysięcy razy. Burger King zgodnie z obietnicą dwa dni później podał lokalizację restauracji, w której fani Toto będą mogli zjeść hamburgera przy dźwiękach muzyki grupy. Wytypowano lokal w Camden Town.

Jak zareagowali internauci na wieść o zrealizowaniu nietypowego pomysłu Burger Kinga? Tutaj zdania były podzielone - jedni byli uradowani możliwością posłuchania ulubionego kawałka w restauracji, natomiast spora część internautów narzekała, że 12 godzin to stanowczo za długo żeby słuchać jakiejkolwiek piosenki bez przerwy. No cóż, nie można zadowolić wszystkich.

„Africa” - przebój grupy Toto internetowym memem

Popularność utworu Toto jest najlepszym przykładem magii internetu, który w stosunkowo krótkim czasie potrafił sprawić, że wielki hit lat 80. od ponad roku przeżywa drugą młodość. Jak sami członkowie grupy odnoszą się do całej sprawy? W lutym 2018 roku w wywiadzie dla Antyradio.pl opowiedział o tym klawiszowiec Toto, Steve Porcaro.

Jak widać magia internetu potrafi zdziałać cuda. Kto wie, być może popularność utworu zainspiruje także inne restauracje Burger Kinga do wzięcia udziału w zabawie? Chcielibyście, by przeboju Toto można było posłuchać również w polskich lokalach sieci?

 

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.