Alice Cooper: Przejdę na emeryturę, gdy przestanę myśleć, że mój kolejny album będzie najlepszym

Aleksandra Degórska
05.06.2018 17:40
|north Fot. Sputnik/EAST NEWS

Artysta stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę i niecierpliwie czeka na nowy album Hollywood Vampires, jak również kolejne koncerty. Dlaczego zatem Alice Cooper miałby myśleć o emeryturze?

Alice Cooper ma już 70 lat i nie chce zejść ze sceny - co więcej, nadal działa na pełnych obrotach. 28 lipca 2017 ukazał się pierwszy od 6 lat studyjny album zatytułowany „Paranormal”. Na płycie znalazły się utwory zarejestrowane w Nashville z Bobem Ezrinem. Na tym jednak nie koniec, bo Alice postanowił wskrzesić Hollywood Vampires.

Emerytura? Nic z tych rzeczy. Alice Cooper podczas jednego z ostatnich wywiadów wyznał, że tacy artyści, jak Mick Jagger czy Paul McCarntey pomimo swojego wieku nadal dobrze radzą sobie na scenie i ich koncerty są świetnym show:

Myślę, że chodzi o to, czy nadal fizycznie i psychicznie jesteś w stanie to robić. Kierowałem się założeniem, że jeżeli nie będę uważać, iż mój kolejny album będzie moim najlepszym - wtedy skończę z tym. Jeżeli nie sądzę, że moje kolejne show będzie najlepsze, albo przynajmniej równie dobre co mój najlepszy występ - wówczas definitywnie skończę z muzyką.

Alice Cooper nie chce wybierać się na emeryturę

Wokalista już wcześniej wyznał, że w na scenie daje z siebie wszystko i dziwi się, że młodzi rockowi muzycy są introwertyczni i nie chcą być gwiazdami rocka. Co więcej obecnie wielkie show sceniczne prezentują panie, gdy tymczasem panowie stali się mocno wycofani.

Muzyk jednak nie wie co to minimalizm i nadchodzące jego koncerty będą jak zawsze spektakularne:

Nie mogę się doczekać nowej płyty Hollywood Vampires, koncertów z kapelą i nowej produkcji scenicznej - myślę sobie, że jest ona lepsza niż poprzednia, idźmy w tym kierunku. Jestem w dobrej formie, zatem nie wiem, dlaczego miałbym zrezygnować z muzyki.

Hollywood Vampires w Polsce 2018

Fani rockmana na pewno bardzo się cieszą, że muzyk nie zamierza przechodzić na emeryturę. Co więcej już niebawem Alice Coopera zobaczymy na żywo w naszym kraju. Zagra on ze swoją supergrupą Hollywood Vampires, w której skład wchodzą również Joe Perry z Aerosmith i aktor Johnny Depp.

Hollywood Vampires wystąpi w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018.  Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.