Basista Nickelback: Vinnie Paul nie chciał już żyć po zabójstwie Dimebaga

Kamil Kacperski
15.01.2019 14:26
Basista Nickelback: Vinnie Paul nie chciał już żyć po zabójstwie Dimebaga Fot. shutterstock.com; action press/Reporter/East News

Mike Kroeger z Nickelback udzielił w styczniu 2019 roku wywiadu, w którym opowiedział co nieco o stanie psychicznym Vinniego Paula (ex-Pantera) po śmierci jego brata, Dimebaga Darrella. 

W wywiadzie z Silver Tiger Media, Mike Kroeger z Nickelback wypowiedział się na temat relacji, która łączyła jego zespół z braćmi. Zdradził również swoją opinię dotyczącą Vinniego Paula i jego stanu psychicznego. Przypomnijmy, że perkusista w 2004 roku był świadkiem śmierci swojego własnego brata, Dimebaga. Według basisty, to zdarzenie miało ogromny wpływ na zdrowie mentalne Paula, który od tamtego czasu "nie był już sobą".

Mike Kroeger stwierdził nawet, że po całym tragicznym incydencie, Vinnie Paul "nie chciał już żyć":

Historia Dime'a i Vinniego jest tragiczna. Prawdę mówiąc, Vinnie stracił tamtej nocy nie tylko swojego brata, ale też cząstkę siebie. I naprawdę mam wrażenie, że po tej całej sytuacji Vinnie był tak smutny, że już nie chciał żyć. Walczył sam ze sobą do samego końca, ale nigdy go to nie pochłonęło. Niby potem jeszcze grał w Hellyeah i robił te inne rzeczy, ale bycie świadkiem morderstwa własnego brata nie dawało mu wrócić do normalnego życia. Od tamtej pory Vinnie był odmienionym człowiekiem. Straszna sprawa. Dość często się widywaliśmy, przychodził na nasze koncerty, jak graliśmy w Las Vegas, ale od tamtego czasu nie był już taki sam.

Basista Nickelback o Dimebagu i Panterze

W dalszej części rozmowy Kroeger przypomniał kilka zabawniejszych i milszych wspomnień, które związane były z "braćmi z Pantery". Basista stwierdził, że ich osobowości były "większe niż życie":

Poznanie ich to jedna z najfajniejszych rzeczy, które zrobiłem w życiu. Oni byli totalnie nie do podrobienia, a ich osobowości były większe niż życie. Wiecie pewnie, że lubili też poimprezować. Lubili też zapraszać kolejne osoby do swojego imprezowania. Mówiąc krótko, byli na tyle mocni, że za każdym razem kończyłeś pod stołem albo na izbie wytrzeźwień. Kiedyś musiałem po prostu od nich uciec. Kiedy widziałem Dime'a po raz ostatni, to próbował mnie upić do nieprzytomności i prawie mu się to udało!

Sam zespół Nickelback zadedykował jeden ze swoich utworów Dimebagowi - w 2005 roku wydali piosenkę "Side Of A Bullet", którą zainspirowało tragiczne morderstwo Dimebaga Darrella. 

Vinnie Paul nie żyje

Vinnie Paul zmarł 22 czerwca 2018 roku w wieku 54 lat z powodu zawału serca w trakcie snu. Jego brat, Dimebag, został zastrzelony 8 grudnia 2004 roku podczas koncertu grupy Damageplan. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.