Co Black Sabbath zagrał na pierwszym pożegnalnym koncercie?

Aleksandra Degórska
21.01.2016 10:40
|north Fot. 0000554 / Reporter / EastNews

To początek końca legendarnej kapeli. Jakie utwory wykonał brytyjski zespół rozpoczynając trasę „The End”?

We wrześniu 2015 roku Black Sabbath ogłosił zakończenie działalności i zaplanował pożegnalną trasę „The End”, która rozpoczęła się 20 stycznia 2016 roku w Omaha w Nebrasce.

Kapela tuż przed rozpoczęciem nowej trasy udostępniła czterominutowy film zza kulis przygotowań do tego wydarzenia. Dzięki temu wyjaśniło się, że koncerty z zespołem zagra perkusista Tommy Clufetos. Muzyk występował z Black Sabbath jeszcze w 2013 roku w czasie jego trasy, ale nie uczestniczył w nagraniach ostatniego studyjnego krążka „13”.

Teraz możemy zobaczyć efekty ich prób, bowiem zespół ruszył w trasę. Jakie utwory wybrzmiały podczas pierwszego występu?

Tracklista:

 1. Black Sabbath
 2. Fairies Wear Boots
 3. Tomorrow's Dream
 4. Into The Void
 5. Snowblind
 6. War Pigs
 7. Behind The Wall Of Sleep
 8. N.I.B.
 9. Hand Of Doom
 10. Rat Salad
 11. Iron Man
 12. Children Of The Grave
 13. Dirty Women
 14. Paranoid

Zobaczcie, jak rozpoczął się koncert w Omaha:

Jeszcze przed rozpoczęciem trasy Ozzy zdradził, że kapela wykona na występach więcej starych hitów niż nowszych utworów:

Zdecydowaliśmy nie wykonywać tak dużo nowym utworów z ostatniego albumu „13”, bo to, czego chcą naprawdę ludzie, to nasze klasyki. Zapewne dzięki temu wspominają stare dobre czasy.

Posłuchajcie jednego z ich największych hitów, który wybrzmiał 20 stycznia 2016 roku:

Black Sabbath udostępnił zdjęcie z występu dziękując publiczności i niecierpliwie czekając na kolejny koncert, który odbędzie się już 22 stycznia 2016 roku w Chicago.

Muzycy zespołu wielokrotnie podkreślali, że trasa „The End” to ich ostateczne pożegnanie. Choć Tony Iommi ma wystarczająco dużo materiału nadającego się na nowy krążek, Ozzy nie zamierza wejść do studia nagraniowego. W 2015 roku wokalista stwierdził nawet, że wielbiciele kapeli nie są za bardzo zainteresowani nową płytą. Mimo to, grupa przygotowała specjalne wydawnictwo, na którym znalazł się niepublikowany wcześniej materiał.

Mowa o płycie „The End”, którą można nabyć jedynie w czasie pożegnalnej trasy. Na krążku znalazły się odrzuty powstałe w czasie sesji nagraniowej albumu „13” oraz koncertowy zapis kilku numerów zarejestrowanych w czasie „13 World Tour”.

Zatęsknicie za Black Sabbath?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.