Co Duff McKagan sądzi o Axlu w AC/DC?

Magda Słomka
18.06.2016 18:59
Co Duff McKagan sądzi o Axlu w AC/DC? Fot. Retna / Photoshot / REPORTER / East News; AFP / East News

Basista postanowił zrecenzować jeden z ostatnich występów AC/DC w Europie z Axlem Rose’em na czele. Podobało mu się?

AC/DC wpadł w tarapaty, gdy okazało się, że Brian Johnson ma problemy ze zdrowiem, które mogą poskutkować utratą słuchu. W oficjalnym oświadczeniu wokalista wyznał, że to wszystko zaczęło wpływać na poziom jego występów. Artysta nie chciał zawieść fanów AC/DC i podjął decyzję o tym, że nie będzie występował na scenie.

Grupa dokończyła trasę koncertową z wokalistą Guns N’ RosesAxlem Rose’em. Wydarzenie to jest szeroko komentowane przez środowisko muzyczne, czego przykładem mogą być wypowiedzi Alice'a Coopera, wokalisty The Who – Rogera Daltreya i Davida Draimana.

Na koncert AC/DC z Axlem postanowił wybrać się kumpel z Gunsów – Duff McKagan. Co muzyk sądzi o występie w Londynie?

Ja, Slash i nasze panie poszliśmy na koncert żeby zrobić Axlowi niespodziankę i zobaczyć AC/DC na nowym Stadionie Olimpijskim. Było niesamowicie. Byliśmy tam w sobotę i musieliśmy wracać samolotem w niedzielę rano o 9.00. Ale musieliśmy go zobaczyć i to było magiczne.

Podczas pierwszego koncertu Guns N' Roses w oryginalnym składzie w klubie Troubadour 1 kwietnia 2016 roku Axl Rose złamał mały palec u lewej stopy i był zmuszony występować na pierwszych koncertach AC/DC na tronie pożyczonym od Dave’a Grohla. Na koncercie w Londynie nie było już takiej potrzeby…

Nie siedział już na tronie. Wstał i krążył po scenie. (…) Dobrze było go zobaczyć, usłyszeć jak śpiewa. To podkręciło energię zespołu – byli pełni sił, a tłum należał do Axla. To było super. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Duff przypomniał incydent ze złamaną stopą. Jak komplikacja wpłynęła na sytuację Guns N’ Roses?

To było dziwne. To był nasz pierwszy koncert. Wszystko wydarzyło się w trakcie grania drugiego utworu, a Axl nawet się nie pożalił i skończyliśmy występ. Powiedział: „Chyba złamałem stopę”. Później nie narzekał też na to, że musi występować na tronie. Myślę, że nie zdarzyło się to bez powodu. To nas zbliżyło. A siedzenie na czymś takim i śpiewanie to trudna rzecz.

Obejrzyjcie fragment londyńskiego koncertu!

Europejska trasa AC/DC zakończyła się 15 czerwca 2016 roku w Niemczech. Kapela powróci do USA, by dokończyć występy przerwane przez problemy zdrowotne Briana Johnsona, zaledwie pięć dni po serii letnich koncertów Guns N’ Roses, 27 sierpnia 2016 roku.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.