Co gdyby Metallica i Slipknot zamieniły się perkusistami?

Jakub Gańko
25.07.2016 11:19
Co gdyby Metallica i Slipknot zamieniły się perkusistami? Fot. Evan Agostini / Invision / AP / link / East News + MARCOCCHI GIULIO / SIPA / East News

Jak brzmiałby Lars Ulrich u boku Coreya Taylora i Joey Jordison obok Jamesa Hetfielda? Przekonajcie się!

Wyobrażacie sobie czasem, do czego by doszło, gdyby pozamieniać muzyków w znanych kapelach rockowych i metalowych? Zastąpić żyjących muzyków zmarłymi albo młodych zastępców skłóconymi legendami z przeszłości? Pole do popisu w takich zabawach byłoby nieograniczone - gorzej z jego wprowadzeniem w życie. Na szczęście od czego mamy YouTube'a?

Josh Steffen, który już wcześniej przekonywał nas, jak brzmiałby Megadeth z Larsem Ulrichem na pokładzie, tym razem puścił wodze fantazji i poszedł na całość. Wyobrażaliście sobie kiedyś, w jakim kierunku podążyłby Slipknot, gdyby duński perkusista zagościł w nim na stałe? Teraz macie szansę się przekonać dzięki wideo, w którym utwór „Psychosocial” ma partie perkusyjne dograne właśnie w jego stylu.

No dobrze, ale kto zająłby w takim razie opuszczone miejsce w Metallice? A może by tak... Joey Jordison? W końcu otwarcie przyznawał, że Lars Ulrich to według niego jeden z najlepszych perkusistów na świecie. A jego powrotu do Slipknota raczej nie mamy co się spodziewać w najbliższym czasie, mimo że zdołał przezwyciężyć ciężką chorobę.

Posłuchajcie „...And Justice for Joey”, w którym znalazło się też miejsce na sprawiedliwość dla Jasona Newsteda.

Chociaż akurat w przypadku połączenia Metalliki z Jordisonem nie musimy uciekać się do fanowskich coverów - perkusista naprawdę wystąpił z twórcami „Master of Puppets” w 2004 roku w ramach Download Festival. Tak brzmiał z jego udziałem utwór „Creeping Death”.

Które zastępstwo bardziej Wam się podoba?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.