David Draiman z Disturbed: Rock wcale nie jest martwy

Joanna Chojnacka
27.02.2019 16:03
David Draiman|undefined Fot. Amy Harris/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wokalista grupy Disturbed nie zgadza się z modną opinią innych muzyków, że muzyka rockowa umarła. Artysta twierdzi, że jest zupełnie odwrotnie. 

Grupa Disturbed zyskała ogromną popularność w Polsce za sprawą swojego coveru "The Sound Of Silence". Przypadkiem utwór stał się dla Polaków symbolem tragedii, która miała miejsce w Gdańsku podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz. Lider formacji w jednym z wywiadów musiał odnieść się do popularnej wśród muzyków opinii, że muzyka rockowa lata świetności ma już za sobą, a gatunek już dawno umarł. Okazało się, że Draiman ma zupełnie inne zdanie niż jego koledzy.

Przeczytaj także

Disturbed: David Draiman uważa, że rock nie umarł

W styczniu 2019 roku Disturbed rozpoczęło trasę koncertową po USA. Wkrótce muzycy przyjadą też do Europy. Frontman formacji najwyraźniej jest zadowolony z reakcji na występach oraz z popytu na bilety. Chociaż w ostatnim wywiadzie dziennikarz sugerował artyście, że dla wielu gatunek, w którym się obraca już umarł, a jego miejsce zajął hip-hop, Draiman kategorycznie zaprzeczył.

Rock umarł. Będą dalej powtarzać ten frazes, bo to dobry nagłówek. Dobrze się sprzedaje, ludzie w niego klikają i chcą przeczytać, dlaczego tym razem ktoś ogłosił śmierć rocka. Według mnie jest zupełnie przeciwnie. Rockowi wykonawcy dalej robią to, co potrafią najlepiej, wyniki sprzedaży rosną, a kapele się rozwijają, nie mówiąc o fanach, którzy zawsze nas wspierają i są obecni.

Co ciekawe, jeśli spojrzysz na trasy koncertowe muzyka rockowa przoduje w tej kategorii. Niemal na całym świecie to rockowych imprez jest najwięcej.

Inne zdanie na temat gatunku ma Gene Simmons z KISS, który rocka już dawno spisał na straty. Podobnie twierdzi członek formacji Rammstein, Richard Kruspe.

Disturbed zagra koncert w Polsce

David Draiman wraz z grupą Disturbed wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze. Grupa zagra dla Polaków w ramach jednego z przystanków trasy koncertowej Evolution World Tour. Muzycy zapowiedzieli, że set obejmie nie tylko numery z najnowszej płyty, ale również utwory, które osiągnęły już w repertuarze zespołu miano hitów.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.