Eagles of Death Metal wydał oświadczenie po zamachu w Paryżu

Robert Skowronski
19.11.2015 08:05
Eagles of Death Metal wydał oświadczenie po zamachu w Paryżu Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Po tragicznym zamachu w Paryżu 13 listopada 2015 roku wiemy już więcej o tym co dzieje się z zespołem Eagles of Death Metal. Grupa wydała oficjalne oświadczenie.

Muzycy po wydarzeniach z klubu Bataclan przez kolejne kilka dni dalej przebywali w stolicy Francji w hotelu. Teraz członkowie kapeli podzielili się wiadomością informującą o tym co się z nimi dzieje, skomentowali także sam atak terrorystyczny:

Zespół jest już bezpieczny w domu, jednak wciąż jesteśmy przerażeni i staramy się pogodzić z tym, co wydarzyło się we Francji. Nasze myśli i serca są z naszym bratem, Nickiem Alexandrem, i naszymi towarzyszami z firmy fonograficznej – Thomasem Ayadem, Marie Mosser i Manu Perezem oraz wszystkimi przyjaciółmi i fanami, którym odebrano życie w Paryżu. Nie zapominamy również o ich najbliższych, przyjaciołach i ukochanych.

Wciąż jesteśmy pogrążeni w żalu po ofiarach, naszych fanach, rodzinach, mieszkańcach Paryża i wszystkich, których dotknął terroryzm. Jesteśmy jednak dumni, że stoimy obok naszej nowej rodziny, zjednoczonej wspólnym celem miłości i współczucia.

Chcemy podziękować francuskiej policji, FBI, amerykańskiemu i francuskiemu departamentowi stanu, a zwłaszcza tym, którzy byli z nami w strefie zero, i którzy pomagali sobie nawzajem, jak tylko mogli podczas tej niewyobrażalnej męki, udowadniając po raz kolejny, że miłość przezwycięży zło.

Wszystkie koncerty EODM są zawieszone do odwołania.

Vive la musique, vive la liberté, vive la France i vive EODM.

Ustalono, że w samym klubie Bataclan zginęło 89 osób z 129, które w sumie straciło życie tego wieczora w Paryżu. Jedną z ofiar był Brytyjczyk Nick Alexander - mężczyzna pracował przy organizacji koncertu Eagles of Death Metal, zajmował się sprzedażą merchu (koszulek itp).

Również muzycy grupy supportującej napisali wiadomość, w której informują, że są cali i zdrowi. Zespół White Miles oświadczył:

Jesteśmy wręcz przytłoczeni waszym współczuciem i chcieliśmy podziękować za wasze wiadomości i troskę. Na dany moment jesteśmy w drodze do Austrii, żeby móc zobaczyć się z naszymi rodzinami i przyjaciółmi. W dalszym ciągu nie możemy pojąć tego co stało się w Paryżu.

Tymczasem fani Eagles of Death Metal wspierają zespół po zamachu w Paryżu poprzez akcję „Eagles of Death Metal For No.1”. Jej celem jest wprowadzenie utworu „Save A Prayer” na szczyt listy najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii.

Na tragedię z 13 listopada 2015 roku zareagowali rockmani z całego świata. Wielu wykonawców w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz fanów, odwołało resztę zaplanowanych koncertów w Europie, są to takie grupy, jak: Deftones, Marilyn Manson, Motorhead, U2 czy Foo Fighters.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.