Fanowski film z polskiego koncertu The Cure do pobrania za darmo

Maciej Koprowicz
20.10.2017 13:38
Fanowski film z polskiego koncertu The Cure do pobrania za darmo Fot. kadr z wideo

20 października 2017, w rok od koncertu The Cure w Łodzi, ukaże się film z tego niezapomnianego występu. „The Cure Łódź Multicam” zmontowany został z materiału wideo zarejestrowanego przez fanów.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie koncert rockowy bez wzniesionych w górę telefonów komórkowych. Skoro nowoczesna technologia umożliwia nam uwiecznienie bezcennych chwil, to dlaczego by z tego nie korzystać?

Rejestrowanie koncertów smartfonami i komórkami nie wszystkim muzykom się podoba. Sebastian Bach, znany ze Skid Row nie chce być reprezentowany w internecie przez słabej jakości nagrania. Maynard James Keenan zżyma się, że filmowanie wszystkiego niszczy nasze zdolności do opowiadania historii.  Corey Taylor tak bardzo nienawidzi nagrywania swoich występów komórkami, że potrafi wytrącić fanowi sprzęt z ręki. Za to Marky Ramone skonstruował nawet specjalną packę, która ma odstraszać filmowców-amatorów.

Jesteśmy przekonani, że ci wszyscy panowie zmieniliby zdanie o fanowskich wideo z koncertów, gdyby zobaczyli monumentalną pracę, jaką wykonali polscy wielbiciele The Cure po występie grupy 20 października 2016 w Atlas Arenie w Łodzi.

Fani zrzeszeni wokół strony internetowej thecure.pl zebrali prawie 350 gigabajtów nagrań, wykonanych przez widzów na łódzkim koncercie. Zbieranie materiałów trwało pół roku, po czym nastąpiło kilka miesięcy selekcji i prac montażowych. Ostateczny efekt będzie można podziwiać w piątek, 20 października 2017 na stronie thecure.pl. O godzinie 20:34, o której dokładnie rok temu Robert Smith wszedł na scenę Atlas Areny, twórcy filmu udostępnią linki do darmowego pobrania filmu „The Cure Łódź Multicam”.

Wideo dostępne będzie w różnych jakościach – FullHD (25,9 GB), HD1080 (15,9GB) i DVD (trzy płyty, łącznie 10,5 GB). Będzie można również pobrać okładkę DVD do samodzielnego wydruku oraz specjalny dodatek, „The Cure Łódź Multicam Extras” z plakatami, zdjęciami i okładkami.

Już teraz możemy obejrzeć fragmenty koncertowego filmu do kilku piosenek – „Pictures Of You”, „Lovesong”, „Just Like Heaven” „Burn”, „A Forest”,„Shake Dog Shake” i „Lullaby”.

Koordynatorzy projektu poinformowali, że jako pierwszy DVD z zapisem koncertu z Łodzi otrzymał lider The Cure, Robert Smith. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.