Jak brzmi „Night Witches” Sabatonu po rosyjsku?

Aleksandra Degórska
10.05.2018 12:32
Sabaton po rosyjsku|undefined Fot. kadr z wideo

YouTuber przetłumaczył skrupulatnie tekst i kolejny raz udowodnił, że język rosyjski jest naprawdę melodyjny.

Sabaton to jeden z tych zespołów metalowych, które mają naprawdę oddanych fanów. Wielbiciele kapeli są na tyle wspaniałomyślni, że nawet sami podsyłają pomysły na teksty kapeli. Jak wiadomo Sabaton śpiewa o różnych historycznych m.in. tych, które odbyły się w naszym kraju. 

W repertuarze zespołu istnieje utwór „Night Witches” dotyczący 588 Pułku Nocnych Bombowców w ZSRR, który składał się jedynie z kobiet. Utwór pojawił się na płycie zatytułowanej „Heroes” z 2014 roku. To było tylko kwestią czasu, gdy za ten utwór wezmą się Rosjanie.

Sabaton po rosyjsku

Z okazji przypadającego w Rosji 9 maja 2018 Dnia Zwycięstwa upamiętniającego zakończenie II wojny światowej, YouTuber z kanału Radio Tapok wziął się właśnie za ten utwór. Muzyk przetłumaczył tekst na język rosyjski i razem z innymi muzykami postarał się możliwie najwierniej odtworzyć ten kawałek.

Znane rockowe i metalowe przeboje po rosyjsku

Dotychczas YouTuber zaprezentował covery takich grup, jak m.in. Rammstein, 30 Seconds to MarsThree Days Grace, Nirvany czy System of a Down. Wokalista zachęca internautów do przesyłania propozycji coverów. Ciekawe, za jaki utwór weźmie się następnym razem.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.