Jak brzmi mashup The Beatles i Green Day?

Maciej Koprowicz
26.03.2018 15:13
Jak brzmi mashup The Beatles i Green Day? Fot. kadr z wideo

Sprawdźcie, co wyszło z połączenia „Still Breathing” Green Day i „Let It Be” Beatlesów.

Mashup to jeden z ulubionych muzycznych żartów w internecie. Polega na umiejętnym połączeniu elementów dwóch lub więcej słynnych utworów w jedną całość, w rezultacie czego otrzymujemy zupełnie nową jakość. Najczęściej muzyce z jednego kawałka towarzyszy linia wokalna drugiego.

Sztuką jest dobrać dwie, teoretycznie zupełnie różne od siebie piosenki, które jednakże mają coś wspólnego – melodię, rytm czy klimat. Co łączy słynny „Let It Be”, zaśpiewany przez Paula McCartneya utwór z ostatniego albumu Beatlesów z 1970 i piosenkę „Still Breathing” z najnowszego albumu Green Day, „Revolution Radio” z 2016? Nie wiemy dokładnie, ale ich mashup w wykonaniu youtubera YeplmTheToaster wypadł bardzo przekonująco. Posłuchajcie sami:

W sieci można znaleźć wiele połączeń na pozór odległych od siebie kawałków, na przykład „Look What You Made Me Do” Taylor Swift i „Schism” Toola,  „Fascination Street” The Cure i „It’s No Good” Depeche Mode, „I Will Survive” Glorii Gaynor i „One” Metalliki, oraz „I Can’t Dance” Genesis i „Rasputina” Boney M. Jeszcze ciekawiej jest, gdy jakiś wykonawca decyduje się zagrać mashup… na żywo. Niedawno Wolf Alice zagrał miks „Boys” Charli XCX i „Boys Don’t Cry” The Cure, a Foo Fighters ożenili „Jump” Van Halen z „Imagine” Johna Lennona.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.