Jak brzmi pojedynek gitarowej łopaty i jednostrunowego basu?

Jakub Gańko
29.03.2016 17:02
Jak brzmi pojedynek gitarowej łopaty i jednostrunowego basu? Fot. kadr z wideo

Wcześniej czy później musiało do tego dojść... Zobaczcie pojedynek gitarowej łopaty Roba Scallona z mistrzem basowych solówek na jednej strunie.

Nawet nie potrafimy już wskazać momentu, kiedy to wszystko się zaczęło. Wpierw Davie504 zwrócił uwagę całego rockowego internetu, grając basową solówkę na jednej strunie. Swoją kompozycją - zatytułowaną lakonicznie „A” - udowodnił, że się da, wyszło mu całkiem przekonująco, a jeden z naszych Czytelników nawet już nie widzi potrzeby dla większej liczby strun.

fejskoment Fot. foto: antyradio.pl

W ślad za Włochem poszedł jeden z naszych YouTube'owych ulubieńców, Rob Scallon. Nie dość, że też nagrał wideo na jednej strunie, to jeszcze zamiast gitary wykorzystał... łopatę. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania, co udowodniło jego późniejsze wykonanie na tym specyficznym instrumencie utworu „Killing in the Name” Rage Against the Machine.

Davie504 nie kazał jednak długo czekać na odpowiedź przy tym wyzwaniu i opublikował kolejne nagranie, tym razem grając na basie zupełnie pozbawionym strun. A więc wojna? Tak to się najwyraźniej skończyło. Nie dziwi więc, że obaj muzycy połączyli wreszcie siły i ukazali jedyny w swoim rodzaju pojedynek na grę na jednej strunie: oto gitarowa łopata vs jednostrunowy bas.

Walka była wyczerpująca dla obu zawodników, na szczęście Rob mógł liczyć na wsparcie swoich znajomych. W tej rundzie jednak pojedynek nie został rozstrzygnięty - aby kontynuować wyzwanie, muzycy przenieśli się z jego drugą częścią na kanał Daviego504. Tam bitwa wkroczyła na zupełnie nowy poziom, ale to już musicie zobaczyć sami...

Osobiście czekamy, aż do pojedynku dołączy jeszcze Jared Dines. W końcu on też już grał na jednej, naprawdę grubej strunie, ma też wprawę w pojedynkach jak klasyczny vs współczesny metal czy metalcore kontra deathcore.

Kto według Was wygrał w tym pojedynku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.