Jak nastolatki reagują na Marilyna Mansona?

Jakub Gańko
06.03.2017 13:39
Jak nastolatki reagują na Marilyna Mansona? Fot. kadr z wideo

Czy tzw. millenialsi w ogóle kojarzą twórcę „Antichrist Superstar”? Przekonajcie się w tym wideo.

Na płycie „Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death)” z 2000 roku Marilyn Manson śpiewał o nastolatkach jednorazowego użytku. Ciekawe, co zaśpiewałby o dzisiejszych millenialsach. Na razie niestety się nie dowiemy - jego 10. płyta, która miała się ukazać w Walentynki 2017, do dziś nie ujrzała światła dziennego.

Ujrzało je za to nagranie, w którym wystawiono grupę nastolatków na twórczość Briana Warnera. Czy faktycznie są oni już bardziej znieczuleni na brutalne i obrazoburcze zachowania typowe dla tego wokalisty, który ukazywał w ostatnim klipie dekapitację Donalda Trumpa oraz rwał Pismo Święte? Okazuje się, że wcale nie...

Choć lata największych sukcesów już dawno za Mansonem, młodzi ludzie wciąż go w większości kojarzą. Niektórzy byli poważnie zaniepokojeni tym, co zobaczyli w wideo, inni jednak otwarcie przyznają się do tego, że cenią sobie twórczość zespołu. Nie zabrakło też takich opinii...

To on jeszcze w ogóle śpiewa?! W zasadzie to myślałem, że już nie żyje...

Żyć żyje, choć faktycznie nie prezentował ostatnio na żywo najlepszej formy... Ale żeby powrócić na chwilę do czasów jego świetności, nastolatkom puszczono również jego słynny cover „Sweet Dreams”. Po raz kolejny opinie nastolatków były zróżnicowane: od wstrętu fanki oryginału, przez zaciekawienie jak bardzo Manson stara się szokować swoich odbiorców, aż po zachwyt jego fanki.

Inne klasyczne kawałki, które usłyszały nastolatki, to m.in. „The Dope Show”, „Coma White”, wspomniany „Disposable Teens” oraz „The Beautiful People”. Zdaje się, że ten ostatni spotkał się z ich najcieplejszą reakcją. Młodzi ludzie często powtarzali też, że muzyka znacznie bardziej by im się podobała, gdyby nie towarzyszyły jej takie koszmarne teledyski. Można jednak odnieść wrażenie, że części z nich w ogóle obca jest muzyka rockowa.

Wideo ze wszystkimi reakcjami nastolatków na Marilyna Mansona obejrzycie poniżej:

Na kontrowersyjne zachowania wokalisty będziemy mogli zareagować sami na żywo na Metal Hammer Festival, który odbędzie się 21 lipca 2017 roku w katowickim Spodku. Tymczasem już teraz możecie sprawdzić też reakcję dzieciaków na muzykę Metalliki oraz seniorów na System of a Down i Bring Me The Horizon.

Co sądzicie o reakcjach nastolatków na Marilyna Mansona?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.