Jak wygląda książka Metalliki o „Master of Puppets”?

Jakub Gańko
12.02.2016 09:55
|north Fot. materiały prasowe

Poznaliśmy zawartość albumu o jednym z najsłynniejszych metalowych krążków w historii. Zobaczcie zdjęcia.

Zamiast kończyć nagrania nowego materiału - który według Jamesa Hetfielda i Roberta Trujillo jest już prawie gotowy - Metallica szykuje się do wydania specjalnego albumu z okazji 30. rocznicy premiery „Master of Puppets”. Ciekawe czy przed premierą następcy „Death Magnetic” zdążymy jeszcze dostać krążek z coverami i kolejną koncertówkę z orkiestrą symfoniczną...

Ale żarty na bok, bo wydawnictwo zapowiada się całkiem konkretnie. Twórcą projektu jest Matt Taylor - człowiek, który wcześniej zajął się przygotowaniem podobnej publikacji na temat filmu „Szczęki”. Co ciekawe, to on pierwszy skontaktował się z zespołem, by wybadać, czy w ogóle byłaby możliwość przygotowania takiej książki. Muzycy chętnie przystali na propozycję, ponieważ jego poprzednie dzieło zrobiło na nich duże wrażenie.

Po przyjrzeniu się „Jaws: Memories From Martha's Vineyard” uderzyła nas cała prezentacja, dogłębna analiza i uwaga, jaką poświęcono materiałowi. Wiedzieliśmy od razu, że to odpowiedni człowiek do świętowania z nami 30. urodzin naszej płyty.

Książka „Metallica: Back to the Front” ma stanowić łakomy kąsek dla każdego fana Metalliki za sprawą niezliczonych ekskluzywnych materiałów. Oprócz wielu niepublikowanych wcześniej fotografii znajdziemy mnóstwo wspomnień i wywiadów m.in. z muzykami Anthrax, Faith No More czy Diamond Head. Wewnątrz znajdzie się też zapis rozmowy z ojcem śp. Cliffa Burtona. Grupa naprawdę się przyłożyła, by zebrać jak najwięcej wartościowego materiału.

Każdy z nas przeszukał dokładnie swoje szafki, strych i piwnicę. Wszystko po to, by wypełnić to wydawnictwo jak największą liczbą nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć z naszych prywatnych zbiorów i w pełni wciągnąć Was w pełną historię tego albumu. Zajrzeliśmy w każdy kąt, aby uświetnić jego 30. urodziny.

Zespół opublikował na swojej stronie internetowej pięć przykładowych stron z nadchodzącego albumu. Rzućcie okiem:

Premiera książki „Metallica: Back to the Front” przewidywana jest na jesień 2016 roku. Do tego czasu możemy zapętlać zapis występu na Super Bowl, no i oczywiście oczekiwać nowego krążka Larsa Ulricha i spółki. Coś nam jednak mówi, że album Matta Taylora wyprzedzi go w wyścigu na sklepowe półki...

Jak Wam się podoba album o „Master of Puppets”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.