Kora żyła dłużej, bo paliła marihuanę? Tak twierdzi mąż piosenkarki

25.04.2019 11:37
Kora|undefined Fot. Michal WARGIN/East News

Kamil Sipowicz, mąż wokalistki Maanam w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że jego żona paliła marihuanę. Podkreślił, że narkotyk pomagał jej w walce z rakiem.

Kora Jackowska, jedna z najpopularniejszych rockowych wokalistek w Polsce zmarła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat. Artystka przez lata walczyła z nowotworem, o czym zdecydowała się poinformować swoich fanów dopiero w jednym z wywiadów w 2014 roku. Niestety organizm liderki Maanamu po 4 latach od tej trudnej rozmowy, poddał się. Korę pożegnało grono najpopularniejszych artystów w Polsce, a jej bliscy i mieszkańcy Warszawy upamiętnili piosenkarkę muralem oraz neonem, który zawisł na domu zmarłej w Warszawie. Niemal po roku od śmierci Kory, jej mąż Kamil Sipowicz opowiedział o tym, co jego zdaniem przedłużyło artystce życie.

Przeczytaj także

Kora Jackowska paliła marihuanę. Dzięki temu dłużej żyła?

W jednym z ostatnich wywiadów z Radiem Zet, Kamil Sipowicz zdradził, że jego żona przed śmiercią paliła marihuanę. Zdaniem mężczyzny to ona przedłużyła życie Korze i nie powinna być w Polsce zakazana.

Gdyby nie to, żyłaby dużo krócej. Mówienie, czy leczy czy nie leczy, czy stosować czy nie stosować, czy susz nie susz. Gdzieś tu ginie ten pierwiastek ludzki, człowiek i jego cierpienie.

Sipowicz podkreślił, że chociaż ludziom chorym na nowotwory marihuana wyraźnie pomaga, nie można nazwać zażywania jej leczeniem.

Ludziom chorym na nowotwory marihuana pomaga. Ludziom starszym, ludziom schorowanym, poprawia nastrój. Pomaga, ale nie można tego nazwać leczeniem. Ludzie za bardzo oczekują tych farmakologicznych skutków od marihuany jako antynowotworowego leku.

Maanam wydał 11 albumów studyjnych i ma na koncie hity takie jak "Kocham cię, kochanie moje", "Lucciola" czy "Boskie Buenos". W 2008 roku zespół zawiesił działalność.

Zobacz też:>>W centrum Warszawy powstał mural z portretem Kory<<

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.