Męskie Granie Orkiestra zagrała cover Maanamu w hołdzie dla Kory

Aleksandra Degórska
03.08.2018 14:08
Męskie Granie w coverze Manaamu|undefined Fot. Reporter/East News

Podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu muzycy postanowili złożyć hołd zmarłej wokalistce Maanamu.

28 lipca 2018 zmarła Kora, która od lat zmagała się z rakiem. Olga Jackowska odeszła w wieku 67 lat. Tego samego dnia odbył się koncert Męskiego Grania we Wrocławiu. Pod koniec tego wydarzenia zagrała Męskie Granie Orkiestra na czele z Krzysztofem Zalewskim, Kortezem i Dawidem Podsiadło. Muzycy postanowili złożyć hołd zmarłej wokalistce grupy Manaam i zagrali kawałek „Szare Miraże”, który pochodzi z debiutanckiej płyty kapeli z 1981 roku.

Cover Manaamu na koncercie Męskiego Grania

Nim jednak do tego doszło Zalewski postanowił pożegnać Korę i krótko zapowiedzieć ten cover:

Odeszła wielka artystka, odeszła piękna kobieta. Tak naprawdę z całej tej bandy, która jest z nami na scenie, tylko inżynier miał przyjemność pracować z Korą. Mimo, że nie znaliśmy jej osobiście, to dotknęła każdego z nas, tak jak dotknęła każdego z was. Każdy, kto urodził się w Polsce jest nasiąknięty jej sztuką. Wiadomo, że dzień jest smutny, ale z drugiej strony cieszę się, że przyszło mi żyć w czasach wielkiej artystki, przyszło mi żyć w czasach, gdzie mogę być nasiąknięty jej muzyką i tekstami. 

Muzyk jednocześnie zapowiedział, że zespół da z siebie 150%, bo Kora była kobietą żywiołową i na pewno nie chciałaby, żeby artyści robili żałoby z powodu jej odejścia. Sprawdźcie zatem, czy rzeczywiście Męskie Granie Orkiestra dała czadu na scenie.

Kora została pożegnana również przez muzyków Scorpions, jak również wielu artystów i polityków podzieliło się swoimi wspomnieniami o wokalistce w social mediach. Kora zostanie uczczona na Pol'And'Rock Festival 2018 minutą ciszy.

Męskie Granie 2018

Pierwszym przystankiem trasy był Poznań, gdzie muzycy zagrali 14 lipca 2018. Tegoroczną imprezę Męskiego Grania promuje utwór „Początek” w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadły i Krzysztofa Zalewskiego. Numer doczekał się już coveru w wykonaniu uczniów z Dąbrowy Górniczej, który spodobał się wielu internautom. Sprawdźcie, jacy artyści wystąpią na poszczególnych koncertach.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.