Lars Ulrich pokazał reedycję „Ride The Lightning”

Robert Skowronski
06.04.2016 08:02
Lars Ulrich pokazał reedycję „Ride The Lightning” Fot. kadr z wideo

Drugi krążek kapeli, na którym pojawiła się pierwsza ballada w historii grupy. Zobaczcie jak wygląda reedycja „Ride The Lightning” w wersji deluxe.

James Hetfield zaprezentował już w udostępnionym wideo zawartość rozszerzonego wydania „Kill 'Em All”. Tym razem Lars Ulrich pokazał drugi studyjny krążek Metalliki w specjalnym boxie, a całości przygrywa „For Whom The Bell Tolls” złożony z kilku różnych miksów tego utworu.

Takie wydanie „Ride The Lightning” ukaże się w limitowanym nakładzie. Warto jednak pośpieszyć się z zakupem, gdyż edycja deluxe ma sporo do zaoferowania. Otrzymujemy cztery czarne krążki, sześć kompaktów, jedno DVD, oprawioną w twardą okładkę książkę z rzadkimi zdjęciami dokumentującymi tamten rozdział w historii Metalliki, zbiór tekstów kapeli spisanych ręką Jamesa Hetfielda oraz trzy reprodukcje plakatów zapowiadających minione koncerty zespołu.

Na winylach znajdzie się zremasterowany na podstawie materiału źródłowego album „Ride The Lightning”, a także koncert z Hollywood Palladium (1985) oraz singiel z „Creeping Death”. Na CD otrzymamy zaś odświeżony „Ride The Lightning”, płytę z wywiadami, krążek z demówkami i rzadkimi miksami kawałków oraz koncerty z Kabuki Theatre w San Francisco (1985), z Lyceum Theatre w Londynie (1984) oraz Castle Donington w Wielkiej Brytanii (1985). Na DVD znajdzie się występ na festiwalu Metal Hammer w Niemczech z 1985, w Oakland z tego samego roku oraz wywiad z duńskiej telewizji.

Zobaczcie jak wygląda box z „Ride The Lightning” od środka odpakowany przez Larsa Ulricha:

Reedycje dwóch pierwszych płyt Metalliki ukażą się 15 kwietnia 2016 roku z okazji Record Store Day, podobnie jak koncertówka z klubu Bataclan z 2013 roku. Będą one dostępne w trzech wersjach - na CD, na winylu i deluxe edition. Cena za jeden komplet wynosi 149,99 dolarów. Przedpremierowe zamówienia na te wydawnictwa można już składać za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu.

Metallica udostępniła już część nagrań, które znajdą się na płytach zawartych w boxie. Mogliśmy już posłuchać „Creeping Death”, koncertowego „Am I Evil?” oraz „Motorbreath” i „No Remorse”.

O sukcesie jaki zespołowi przyniósł album „Ride The Lightning” opowiedział Lars Ulrich:

Trochę nas zaskoczyło to, że zaczęliśmy odbierać telefony o tym, że płyta się wyprzedała. Niektórzy byli zdezorientowani faktem, że na albumie znalazł się utwór, w którym wykorzystaliśmy gitary akustyczne. Z tych numerów po dziś wydobywa się młodzieńcza energia.

A co z nowym albumem kapeli? Do tej pory Metallica zapewniała nas o tym, że następca „Death Magnetic” ujrzy światło dzienne w 2016 roku, w najgorszym wypadku na początku 2017 roku. Z ostatnich informacji podanych przez Roba Trujillo wynikało enigmatyczne: „mamy większość materiału”, podobnie twierdził też James Hetfield. Z kolei Kirk Hammett ujawnił nam już nazwisko producenta krążka.

Jak Wam się podoba reedycja „Ride The Lightning”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.