James Hetfield pokazał reedycję „Kill 'Em All”

Robert Skowronski
05.04.2016 08:02
James Hetfield pokazał reedycję „Kill 'Em All” Fot. kadr z wideo

Jeden z najsłynniejszych debiutów w thrash metalu, a nawet w ciężkim graniu w ogóle. Razem z Jamesem Hetfieldem możemy przyjrzeć się reedycji „Kill 'Em All” w wersji deluxe.

Metallica postanowiła wznowić swój pierwszy krążek, podobnie jak i „Ride The Lightning”. Nie mamy tu jednak do czynienia ze zwykłym powrotem albumu na rynek, tylko że w nieco świeższej odsłonie. To prawdziwy rarytas, rozszerzony pakiet na widok którego fanom z pewnością cieknie ślinka. Płyta będzie do nabycia od 15 kwietnia 2016 roku w trzech różnych wersjach - CD, winyl i deluxe.

Ostatnia z wymienionych opcji ukaże się w limitowanym nakładzie. Ma ona jednak sporo do zaoferowania. W tym zestawie otrzymamy cztery czarne krążki, pięć kompaktów, jedno DVD, naszywkę oraz oprawioną w twardą okładkę książkę z rzadkimi zdjęciami dokumentującymi tamten rozdział w historii Metalliki.

Co będą zawierać wymienione krążki? Na winylach znalazł się zremasterowany na podstawie materiału źródłowego album „Kill 'Em All”, koncert z Francji w Espace Balard z 1984 roku oraz singiel z „Jump In The Fire”. Na CD zaś otrzymamy zremasterowane „Kill 'Em All”, wywiady z muzykami, płytę z rzadkimi miksami kawałków, koncert z Nowego Jorku z 1984 i zapis z kalifornijskiego występu z 1983 roku. Na DVD znalazł się koncert Metalliki w Chicago z 1983.

O ogromie pracy związanej ze stworzeniem reedycji opowiedział James Hetfield:

Wszystkie te stare rzeczy, odrzuty... Działaliśmy niczym FBI, by dokopać się do tych nagrań. Przez całe lata nie zastanawialiśmy się nad tym i dopiero teraz myśleliśmy, że przecież ktoś musi to mieć, musi istnieć jakaś inna wersja tego, co nagraliśmy. Czy zarejestrowaliśmy to w ten sposób już za pierwszym razem? Co się stało z resztą nagrań? Więc z czasem poodnajdywaliśmy starocia ze studia, na przykład mikrofon, do którego śpiewałem na „Kill 'Em All”.

Zobaczcie jak to wydawnictwo prezentuje się od wewnątrz rozpakowywane przez samego Jamesa Hetfielda:

Metallica zadbała o to, żebyśmy mogli się już zapoznać z niektórymi kawałkami, które dostępne będą na reedycji. Możemy już posłuchać „The Four Horsemen” i koncertowego „Seek and Destroy”. Poznaliśmy też już część materiału ze wznowionej wersji „Ride The Lightning”. Przedpremierowe zamówienia na te wydawnictwa można już składać za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu. Oba komplety dostępne są w cenie 149,99 dolarów. Będzie je również można zdobyć podczas Record Store Day, podobnie jak koncertówkę z klubu Bataclan z 2003 roku.

Metallica szykuje też specjalny album z okazji 30. rocznicy premiery „Master of Puppets”. 2016 być może przyniesie też pełnoprawnego następcę „Death Magnetic” - w końcu Lars Ulrich zdradził już, że płyta jest coraz bliżej, a Kirk Hammett ujawnił nam nawet nazwisko jej producenta.

Jak Wam się podoba reedycja „Kill 'Em All”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.