Metallica zagrała na koncertach covery Prince’a i Garbage

Maciej Koprowicz
05.09.2018 14:55
Metallica zagrała na koncertach covery Prince’a i Garbage Fot. kadr z wideo

Zespół podtrzymuje swoją tradycję grania tak zwanych „doodle”. W Minneapolis muzycy „Mety” złożyli hołd zmarłemu w 2016 Księciu Popu, a w Madison wykonali utwór zespołu Butcha Viga.

Dzięki Metallice narodziła się nowa świecka tradycja. Na każdym koncercie trasy WorldWired Tour, promującej najnowszy album zespołu, „Hardwired… To Self-Destruct”, członkowie zespołu wykonują tak zwane doodle. To covery artystów, którzy w jakiś sposób związani są z miejscem, w którym odbywa się koncert.

I tak, podczas każdego show Metalliki możemy liczyć na inny cover. Za doodle odpowiadają zwykle basista Robert Trujillo i gitarzysta Kirk Hammett – ten pierwszy przejmuje na moment również rolę wokalisty.

Metallica gra cover Prince'a

Podczas koncertu w Target Center w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota, który odbył się 4 września 2018, Rob i Kirk zdecydowali się wykonać „When Doves Cry” Prince’a. Przebój ze słynnego albumu „Purple Rain” muzycy Metalliki zagrali w hołdzie zmarłemu w 2016 wokaliście, który urodził się właśnie w Minneapolis.

Zobaczcie i posłuchajcie:

Z kolei 2 września 2018 w Madison w stanie Wisconsin Trujillo i Hammett wykonali cover „Stupid Girl” Garbage. Ze stanu Wisconsin pochodzi jeden z muzyków tego zespołu, Butch Vig.

Metallica – doodle na europejskiej trasie WorldWired Tour

Najciekawsze doodle usłyszeć można było jednak w Europie. Basista i gitarzysta dzielnie podejmowali się wykonywania przebojów z krajów, do których przyjeżdżali, często w języku swoich gospodarzy! 28 kwietnia 2018 w TAURON Arenie Kraków muzycy Metalliki zagrali „Wehikuł czasu” Dżemu. Do innych ciekawych coverów z europejskiej odsłony trasy należały także „Dancing Queen” ABBY i „The Final Countdown” Europe w Szwecji, „Take On Me” a-ha w Norwegii, „Procreation of the Wicked” Celtic Frost w Szwajcarii, „Major Tom” Petera Schillinga w Niemczech, „A Legjobb Méreg”  Tankcsapda na Węgrzech i… „Jožin z bažin” Ivan Mladek Banjo Band w Czechach.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.