Riverside ogłosił jesienną trasę koncertową w 2018

Aleksandra Degórska
29.05.2018 10:58
Riverside|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jesienią 2018 Riverside wyruszy w trasę, by promować nowy krążek. Sprawdźcie, w jakich miastach będziecie mogli zobaczyć koncert kapeli.

Siódmy studyjny album Riverside zbliża się wielkimi krokami. Dotychczas dowiedzieliśmy się, że następca „Love, Fear and the Time Machine” z 2015 będzie nosić tytuł „Wasteland”, zaś na okładce będzie on stylizowany na „Waste7and”. Album ma pojawić się pod koniec września 2018.

Gdy pojawia się nowa płyta fani wiedzą, że mogą liczyć na trasę koncertową zespołu. Riverside właśnie ogłosił tournée WASTE7AND TOUR 2018, które zaplanowano na jesień. Pierwszy występ odbędzie się 12 października 2018 w Gdańsku i trasa obejmie nie tylko polskie miasta. Zespół odwiedzi m.in. Niemcy, Portugalię, Hiszpanię, Francję czy Wielką Brytanię.

Jesienna trasa koncertowa Riverside

Sprawdźcie, gdzie będziecie mogli zobaczyć zespół na żywo.

Trzyosobowy skład Riverside

Po śmierci Piotra Grudzińskiego w 2016 zespół postanowił nie przyjmować na stałe do składu gitarzysty i pracuje w trzyosobowym składzie. Na najnowszej płycie większość partii gitarowych wykonał Mariusz Duda. 

Członkowie Riverside ujawnili również, że na album spory wpływ będzie miała tragedia, jaka dotknęła zespół, gdy w wieku 41 lat zmarł nagle Piotr Grudziński.

Solowy projekt Mariusza Dudy

25 maja 2018 ukazał się najnowsze wydawnictwo Lunatic Soul zatytułowane „Under The Fragmented Sky”. Jest to uzupełnienie wydanego w październiku 2017 roku i dobrze przyjętego albumu „Fractured”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.