T.Cover: „Gnijący świat” w wersji Mietalla Walusia

Maciej Koprowicz
03.01.2018 12:34
T.Cover: „Gnijący świat” w wersji Mietalla Walusia Fot. kadr z wideo

Jeden z ostatnich muzycznych prezentów urodzinowych dla T.Love złożył wokalista znany z Negatywu i Lenny Valentino.

Rok 2017 był wyjątkowym rokiem dla T.Love. Zespół celebrował jubileusz 35 lat działalności – zadebiutował w 1982 w Częstochowie.

Grupa postanowiła zaprosić swoich przyjaciół ze sceny muzycznej do wspólnego świętowania. W ramach akcji T.Cover znani wykonawcy prezentowali własne wersje utworów Muńka Staszczyka i spółki, często w aranżacji bardzo odległej od oryginału.

W projekcie wzięli udział między innymi Kasia Nosowska („King”), Dawid Podsiadło („Bóg”), Kamil Bednarek („Stokrotka”) i Łąki Łan (dwie wersje „I Love You”) i Acid Drinkers („Nie, nie, nie”), Sokół („Warszawa”) i Kult („Mecz”).

Jeden z ostatnich coverów w 2017 roku dostarczył Mietall Waluś. Lider zespołu Negatyw, znany też z alternatywnych zespołów Lenny Valentino i Penny Lane wybrał utwór „Gnijący świat”, pochodzący z albumu „I Hate Rock’n’Roll” z 2006 roku. Posłuchajcie, jak brzmi Mietall w repertuarze zespołu Muńka.

35. rok działalności T.Love był jego ostatnim. Wraz z 2018 rokiem, zgodnie z zapowiedziami, grupa zawiesiła działalność na czas nieokreślony. Jednocześnie T.Love przedłużył świętowanie jubileuszu i akcję T.Cover, która potrwa co najmniej do stycznia 2018. Możemy się zatem spodziewać następnych coverów.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.