Utwory Disturbed pomogły rodzicom, którzy stracili dziecko. Opowiedzieli swoją historię na koncercie grupy

29.04.2019 16:09
Disturbed|undefined Fot. kadr z wideo

Na występie Disturbed w Monachium muzycy zaprosili na scenę rodziców, którzy podzielili się swoją historią. Okazuje się, że to właśnie twórczość kapeli pomogła im przetrwać trudne chwile.

25 kwietnia 2019 grupa Disturbed zagrała w Monachium i nikt nie spodziewał się, że podczas tego występu dojdzie do mocno wzruszającego momentu. Gitarzysta Dan Donegan zauważył pod sceną rodzinę, która trzymała w górze zdjęcie dziecka oraz pidżamkę z nadrukiem Metalliki. Muzyk od razu domyślił się, że rodzice mogli stracić dziecko i mają ważne przesłanie dla zespołu.

Utwory Disturbed pomogły rodzicom, którzy stracili dziecko

Po tym, jak Disturbed wykonał utwór "Hold on to Memories", wzruszony Dan Donegan zwrócił uwagę frontmana na wcześniej wspomnianych rodziców. Draiman szczegółowo opisał całą sytuację:

W trakcie bisu zaprosiliśmy ich na scenę i opowiedzieli nam, jak stracili dziecko. Dominik zmarł 2 lata temu i takie utwory, jak " Hold on to Memories" oraz "A Reson to Fight" pomogły im przetrwać i pogodzić się z taką stratą.

Przeczytaj także

Cała ta historia mocno poruszyła muzyków. Zdali oni sobie sprawę, iż to bardzo istotne, że ich muzyka potrafi pomóc fanom w bardzo ciężkich momentach. Disturbed postanowił zadedykować koncert w Monachium dla Dominika.

Disturbed zagra koncert w Polsce

Również w Polsce twórczość Disturbed jest ważna dla wielu rodaków. Cover utworu "The Sound of Silence" w wykonaniu kapeli został odtworzony w czasie marszu milczenia w Gdańsku, podczas którego uczczono pamięć zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Polityk został zabity przez nożownika, który go zaatakował podczas 27. finału WOŚP. Cover "The Sound of Silence" wybrzmiał z Wieży Mariackiej podczas pogrzebu Pawła Adamowicza oraz pojawił się na zakończenie żałoby w Gdańsku.

"The Sound of Silence" oraz inne przeboje zespołu usłyszymy na żywo 20 czerwca 2019 na warszawskim Torwarze.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT DISTURBED <<

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.