Zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci Keitha Flinta. Przyczyna tragedii nie jest jasna

Joanna Chojnacka
08.05.2019 14:08
Keith Flint|undefined Fot. Antyradio.pl/Romana Makówka

Chociaż wiele wskazywało na to, że wokalista The Prodigy, Keith Flint popełnił samobójstwo. Orzeczenie koronera sądowego w sprawie podważa wcześniejsze doniesienia.

4 marca 2019 roku w godzinach porannych policja znalazła ciało 49-letniego frontmana The Prodigy. Jako przyczynę zgonu, zespół podał samobójstwo. Od tamtego czasu przyjaciele, fani oraz bliscy muzyka zastanawiali się, dlaczego Flint podjął tak drastyczną decyzję. Osoby, które widziały go zaledwie kilka dni przed śmiercią deklarowały, że nic nie zwiastowało zbliżającej się tragedii. Muzyk trenował i sprawiał wrażenie szczęśliwego. 

Przeczytaj także

Keith Flint nie żyje: Koniec śledztwa w sprawie śmierci muzyka

Orzeczenie sądu w sprawie śmierci Keitha Flinta może potwierdzać słowa świadków. Jak donosi "Halstead Gazette", dochodzenie wykazało, że samobójstwo muzyka nie jest takie oczywiste. Badania toksykologiczne wykonane podczas sekcji zwłok wykazały, że w chwili śmierci wokalista miał we krwi kokainę, kodeinę oraz alkohol. Koroner Caroline Beasley-Murray zajmująca się sprawą, oświadczyła, że nie dysponuje wystarczającymi dowodami, aby orzec jednoznacznie czy przyczyną śmierci było samobójstwo, czy wypadek.

Rozważałam uznanie samobójstwa za przyczynę jego śmierci. Jednak aby zapadł taki wyrok, musiałabym znaleźć dowody potwierdzające celowe działania Pana Flinta, które doprowadziły do zgonu. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a może samobójstwo. W związku z tym mam zamiar ogłosić orzeczenie otwarte.

The Prodigy tuż przed oficjalnym orzeczeniem sądu zamieściła na swoim oficjalnym Facebooku apel. Muzycy poprosili swoich fanów o to, aby nie lekceważyli swoich problemów psychicznych i korzystali z telefonów zaufania i pomocy specjalistów. 

Zobacz też: >>Ostatni koncert Keitha Flinta z The Prodigy<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.