Złoty Maanam rozstał się z wokalistką. Muzycy zawarli porozumienie z mężem Kory

Aleksandra Degórska
21.01.2019 12:26
Ryszard Olesiński i Kamil Sipowicz|undefined Fot. Justyna ROJEK/East News

To koniec Złotego Maanamu. Teraz zespół nazywa się ex Maanam, a nową wokalistkę poznamy w lutym 2019.

Zespół Maanam zakończył swoją działalność w 2008 roku i Marek Jackowski postanowił zaangażować się w kilka nowych projektów - m.in. Złoty Maanam, który miał być swego rodzaju kontynuacją Maanamu. W kapeli miał się udzielać Ryszard Olesiński, który udzielał się w Maanamie. Niestety Jackowski zmarł w 2013 i projekt ruszył niedługo później z Karoliną Leszko-Tyczyńską na wokalu. Kora niezbyt przychylnie podchodziła do tego projektu.

Złoty Maanam: mąż Kory porozumiał się z muzykami Maanamu

Po śmierci Kory 28 lipca 2018 działalność Złotego Maanamu znowu zaczęła budzić pewne kontrowersje i niektórzy fani Maanamu uważali, że zespół nie powinien istnieć. Co więcej doszło do sytuacji, gdy fani Kory zaczęli grozić wokalistce Złotego Maanamu śmiercią. Pod koniec sierpnia 2018 roku Ryszard Olesiński wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że działalność Złotego Maanamu jest rodzajem hołdu złożonego Korze i Markowi Jackowskiemu.  Stanął również w obronie Karoliny Leszko-Tyszyńskiej, która jego zdaniem wykazała się odwagą angażując się w projekt.

Zobacz także: Organek, Maleńczuk, Kowalska, Ostrowska i Lady Pank zaśpiewali „Krakowski Spleen” w hołdzie dla Kory

Spór został rozwiązany w czwartek 17 stycznia 2019 podczas uroczystości odsłonięcia w Warszawie muralu z wizerunkiem Kory. Wówczas to doszło do oficjalnego porozumienia pomiędzy Kamilem Sipowiczem, mężem Kory, a Ryszardem Olesińskim i Pawłem Markowskim, którzy współtworzyli zespół Złoty Maanam.

Obaj występować będą obecnie pod nazwą ex Maanam, a porozumienie to kończy dotychczasowe spory związane z funkcjonowaniem nazwy zespołu używanej przez byłych muzyków Maanamu. Strony oświadczyły również, że poprzez koncertowanie i realizacje przyszłych projektów muzycznych nawiązujących do twórczości zespołu Maanam, chcą kultywować pamięć i wyjątkową twórczość Olgi Jackowskiej i Marka Jackowskiego.

Przeczytajcie również oświadczenie Ryszarda Olesińskiego:

Złoty Maanam pożegnał się z wokalistką

Muzycy zespołu poinformowali również, że w grudniu 2018 roku zespół Złoty Maanam (obecnie exMaanam) opuściła dotychczasowa wokalistka Karolina Leszko. Nową wokalistkę zespół przedstawi na początku lutego 2019.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.