Organek, Maleńczuk, Kowalska, Ostrowska i Lady Pank zaśpiewali „Krakowski Spleen” w hołdzie dla Kory na Top of the Top Sopot Festival 2018

Justyna Kierzkowska
14.08.2018 23:19
„Krakowski Spleen” zagrany dla Kory w Sopocie|undefined Fot. Mateusz Jagielski / East News

Artyści występujący podczas tegorocznej edycji festiwalu w Sopocie uczcili zmarłą Olgę „Korę” Sipowicz utworem z repertuaru Maanamu. Zobaczcie, jak wyglądał ten występ.

W dniach 14-16 sierpnia 2018 w Operze Leśnej w Sopocie odbywa się muzyczny festiwal Top of the Top Sopot Festival 2018. Na scenie zaprezentowało się wielu artystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy zaśpiewali swoje największe przeboje. Pierwszy dzień, odbywający się pod hasłem „Forever Young”, jest jednak poświęcony głównie utworom z lat 80. i 90. Wśród nich pojawili się m.in. Ira, Lady Pank, Urszula, a także Tomasz Organek.

Artyści dla zmarłej Olgi „Kory” Sipowicz

Muzycy, którzy pojawili się pierwszego dnia festiwalu, nie zapomnieli jednak o zmarłej koleżance. Olga Sipowicz, znana z grupy Maanam, zmarła w wieku 67 lat. 8 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie odbył się pogrzeb Kory. W uroczystości wzięli udział m.in. Muniek Staszczyk, Stan Borys i znani dziennikarze - Wojciech Mann, Kuba Wojewódzki, Grażyna Torbicka i Monika Olejnik - a także - Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz Waltz. Przemówienie wygłosił także mąż zmarłej wokalistki, Kamil Sipowicz. Pod koniec pogrzebu Tomasz Organek - który 14 sierpnia pojawił się także w Sopocie - postanowił wykonać utwór „Czarna Madonna”.

Top of the Top Sopot Festival 2018 - hołd dla Kory

Do stojącej na scenie Kasi Kowalskiej, która zaśpiewała z Lady Pank, dołączyli także pozostali artyści, których publiczność mogła zobaczyć i posłuchać już wcześniej - Maciej Maleńczuk, Małgorzata Ostrowska oraz Tomasz Organek. Muzycy wspólnie wykonali utwór Maanamu, „Krakowski Spleen”, nagrany w 1983 roku na płycie „Nocny patrol”. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych kompozycji stworzonych przez Marka Jackowskiego i Olgę Jackowską.

Zobaczcie, jak wyglądał wspólny występ muzyków, który miał uhonorować zmarłą Korę:

Wielu użytkowników było poruszonych występem dla Kory.

Artyści w hołdzie zmarłej Korze

Po tym, jak informacja o śmierci Kory obiegła całą Polskę, twórcy postanowili zadedykować jej utwory. Nie obyło się również bez coverów, tych bardziej udanych m.in w wykonaniu projektu Męskie Granie Orkiestra, oraz tych zupełnie niespodziewanych, stworzonych przez warszawskich księży.

Zespół Scorpions zadedykował wokalistce piosenkę „Send Me An Angel” podczas swojego koncertu w Łodzi 29 lipca 2019. Gitarzysta Maanamu, Ryszard „Placho” Olesiński, zaprezentował utwór poświęcony Korze zatytułowany „Olga”. Z kolei łódzki zespół Tune stworzył cover utworu „Krakowski Spleen”, żeby uhonorować zmarłą wokalistkę.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.