Gitarzysta Maanam, Ryszard Olesiński, nagrał utwór w hołdzie dla Kory

Olga Konarzycka
06.08.2018 16:26
Kora |undefined Fot. East News/MICHAL WARGIN

Muzyk udostępnił kompozycję, którą stworzył na cześć zmarłej 28 lipca koleżanki z zespołu - Kory. Posłuchajcie utworu „Olga”.

Śmierć Kory przepełniła smutkiem fanów artystki oraz innych przedstawicieli biznesu muzycznego. Wokalistka od dłuższego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Zmarła 28 lipca 2018 roku w swoim domu na Roztoczu. Wiele osób swoje wyrazy współczucia za pomocą mediów społecznościowych. Inni postanowili upamiętnić Korę muzycznie. Covery wielkich przebojów Maanam podczas koncertów wykonali m.in Męskie Granie Orkiestra. , natomiast grupa Scorpions zadedykowała artystce utwór „Send Me An Angel” podczas swojego koncertu w Łodzi. W jednej z warszawskich parafii wokalistkę postanowił również uczcić pewien ksiądz.

 Tym razem muzyczny hołd Korze złożył jej wieloletni kolega z zespołu - gitarzysta Maanamu, Ryszard „Placho” Olesiński. Artysta podzielił się nagraniem do utworu „Olga”.

Gitarzysta Maanamu nagrał utwór dla Kory

Piosenka ukazała się 4 sierpnia 2018 roku na oficjalnym kanale grupy Maanam na Youtube. W opisie nagrania Olesiński zamieścił emocjonalny wpis, w którym tłumaczy, że powstanie utworu było wynikiem impulsu.

Trudno słowami opisać smutek po zmarłej artystce Korze, z którą wspólnie muzykowałem prawie ćwierć wieku do 2003 roku. Poprzez muzykę łatwiej mi go wyrazić, więc podzielę się z wami moimi dźwiękami z gitary, które dzisiaj pojawiły się w mojej głowie. Połączyłem je w pewną całość i zarejestrowałem w domu pod tytułem „Olga”. Może banalne, ale niech tak zostanie

„Olga” składa się z przejmujących i niezwykle rytmicznych sekwencji gitarowych. Tytuł kompozycji nawiązuje do prawdziwego nazwiska Kory, która poza sceną przedstawiała się jako Olga Sipowicz. Zobaczcie piosenkę, którą Ryszard Olesiński nagrał dla zmarłej wokalistki Maanamu.

Kora - nie żyje wokalistka Maanamu

Kora urodziła się w 1951 roku w Krakowie. Już w wieku nastoletnim była mocno związana ze środowiskiem hipisowskim. Jako wokalistka Maanamu zadebiutowała w 1975 roku, wtedy jeszcze grupa nosiła nazwę M-a-M. Zespół szybko stał się jedną z najważniejszych polskich grup rockowych. Podczas 32 lat istnienia grupy, nagrali oni 11 albumów - na wszystkich za wokale odpowiedzialna była Kora, której oryginalny głos i nieprzeciętna charyzma zjednały wielu wiernych fanów. Twórczość Maanamu na stałe zapisała się na kartach historii polskiej muzyki, takimi przebojami jak „Boskie Buenos”, „Krakowski Spleen”, „Cykady na Cykladach” czy „Szare Miraże”.

Pogrzeb Olgi „Kory” Sipowicz odbędzie się 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu przy ul. Powiązkowskiej 43/45 w Warszawie.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.