Nowy zwiastun „The Last of Us Part II” prezentuje pierwsze fragmenty rozgrywki

Kamil Kacperski
12.06.2018 12:05
The Last of Us Part II|undefined Fot. materiały prasowe

Po opublikowanym w 2016 roku zwiastunie drugiej części „The Last of Us” w końcu przyszedł czas na pełnoprawny gameplay nowej produkcji The Naughty Dog. Oto „The Last of Us Part II”.

Sony podczas konferencji prasowej na E3 pokazało zwiastun długo oczekiwanej kontynuacji jednej z najlepszych gier poprzednich generacji. Nowa produkcja Naughty Dog dzieje się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części „The Last of Us”. W grze powróci Ellie, która tym razem będzie główną bohaterką (przynajmniej tak możemy wnioskować po tym zwiastunie) oraz Joel. Niestety, mężczyzny nie mamy okazji zobaczyć w tym materiale. 

Akcja zwiastuna rozpoczyna się podczas potańcówki, na której Ellie zostaje zaproszona do tańca przez dziewczynę o imieniu Dina. Zaczynają dyskutować na temat znajdujących się na imprezie chłopaków, których wzrok skupia się tylko na nich. Dina zdradza Ellie, że każdy z nich powinien się panicznie bać „córki” Joela. Potem otrzymujemy fragment bardzo krwawej rozgrywki z Ellie w roli głównej:

The Last of Us Part II - Ellie główną bohaterką

Dziewczyna w brutalny sposób morduje napotkanych przeciwników. Świat przedstawiony w „The Last of Us Part II” nie różni się bardzo od tego, co widzieliśmy w pierwszej części - na bohaterów wciąż na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Nie mieliśmy jednak okazji do tej pory zobaczyć „zrzybiałych zombie”, które polowały na nas w pierwszej odsłonie serii. Możemy to tłumaczyć tym, że Naughty Dog najprawdopodobniej nie chce odkrywać jeszcze wszystkich swoich kart. Na to przyjdzie jeszcze pora.

Niestety, na razie nie wiadomo jednak, kiedy ta owa pora nadejdzie. Na oficjalnej stronie Playstation twórcy napisali, że jeszcze ciężko pracują nad „The Last of Us Part II” i poprosili fanów o wyrozumiałość i cierpliwość. Mając w pamięci wysoki poziom, który prezentowała pierwsza część, można spokojnie wnioskować, że wielbiciele „The Last of Us” chętnie poczekają na kolejną cześć historii Joela i Ellie i nie będą wywierali presji na Naughty Dog. A wam jak się podoba pierwszy gameplay „The Last of Us Part II”?

Targi E3 - podsumowania

Jeżeli przegapiliście poprzednie konferencje wydawców na E3, to przygotowaliśmy dla was podsumowania wystąpień Bethesdy oraz giganta z Redmond, czyli Microsoftu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.