Rockstar pokazał pierwszy gameplay z „Red Dead Redemption II”

Kamil Kacperski
13.08.2018 11:29
Red Dead Redemption 2|undefined Fot. materiały prasowe

Długo oczekiwana kontynuacja wydanego w 2011 roku przeboju Rockstara nareszcie została przedstawiona w wersji grywalnej. Zobaczcie, jak w akcji prezentuje się „Red Dead Redemption II”. 

Dziki zachód. Gangi, niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku i ostatnie lata bezprawia panującego na terenie USA. Stany Zjednoczone już niedługo staną się światową potęgą. Zanim jednak do tego dojdzie, to lokalne władze będą musiały sobie poradzić z ostatnimi gangsterami XIX wieku.

Jednym z nich będzie Arthur Morgan, czyli postać, którą będą sterowali gracze w „Red Dead Redemption II”. Tak pokrótce prezentuje się zarys fabularny najnowszej produkcji Rockstar Games. A jak to będzie wyglądało w praktyce? Bardzo dobrze - przynajmniej tak możemy zakładać po obejrzeniu pierwszego oficjalnego gameplay'a z najnowszej gry twórców serii „GTA”. Zobaczcie zatem na własne oczy, jak wygląda zmierzch bandytów w USA w „RDR2”:

Red Dead Redemption II z pierwszym gameplay'em

Twórcy w nowym wideo obiecują prawdziwie otwarty, żyjący świat, nowe rozwiązania wprowadzone do mechaniki produkcji, a także... mocne przywiązanie do postaci naszego konia, o którego będziemy musieli dbać, aby ten się dobrze spisywał i nas słuchał. Wygląda na to, że Rockstar naprawdę przywiązywał ogromną uwagę do szczegółów w „Red Dead Redemption II”. Dowiadujemy się również, że nasz gang będzie odgrywał rolę naszej rodziny, a my sami będziemy mogli decydować, jak będą wyglądały nasze relacje z członkami pokręconej familii. 

Rockstar pokazał również, że nasze decyzje będą miały ogromny wpływ na świat przedstawiony w „Red Dead Redemption II”. Dzięki wprowadzonym zmianom, gracze mają możliwość zażegnania konfliktów przez wymigiwanie się szeryfowi, schodzenie z drogi płatnym zabójcom, czy też pomagając potrzebującym, co odbije się pozytywnie na naszym wizerunku wśród ludzi zamieszkujących dziki zachód USA. Zgodnie z ostatnimi trendami twórcy postanowili również zaimplementować system polowania na zwierzęta, dzięki czemu pomożemy naszej rodzinie, a także będziemy mieli kolejne źródło przychodu. Arthur będzie miał również coś w stylu wiedźmińskich zmysłów znanych z „Wiedźmina 3”, czy trybu detektywistycznego z serii „Batman: Arkham”, co pozwoli mu na tropienie rannej zwierzyny.

Red Dead Redemption II - data premiery

Wygląda na to, że przesunięcie daty premiery o rok wyszło grze na dobre. Rockstar przygotował naprawdę ogromny świat i wiele zajęć pobocznych, więc gracze mogą się przygotować na wiele godzin spędzonych na dzikim zachodzie w towarzystwie Arthura Morgana i jego wiernej szkapy. „Red Dead Redemption II” trafi do sprzedaży 26 października 2018 roku na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.