Wolverine i Cyclops są teraz kochankami? Stosunki X-Manów weszły na nowy poziom

28.02.2020 15:12
40 Fot. kadr z komiksu Wolverine & the X-Men #40

W siódmym numerze najnowszej serii komiksowej "X-Men" pojawił się ciekawy szczegół, najprawdopodobniej wprowadzający dwóch najsłynniejszych mutantów w poczet postaci LGBT. Czy Cyclops i Wolverine mają romans?

Nie ma bardziej przełomowej drużyny w uniwersum Marvela niż X-Men. Od samego początku istnienia superbohaterskich mutantów, ich głównym celem była walka o tolerancję. Nic więc dziwnego, że członkowie X-Men są bardzo progresywni i nie baczą na ograniczające ich normy kulturowe. Twórcy siódmego numeru serii zatytułowanej po prostu "X-Men" zasugerowali, że Cyclops i Wolverine mają romans. 

"X-Men" #7 - Wolverine i Cyclops są kochankami?

Do tej pory tego typu parowanie postaci było domeną fanfiction tworzonych przez czytelników. Jonathan Hickman, Leinil Francis Yu, Gerry Alanguilan, Sunny Gho, Clayton Cowles i Tom Muller postanowili rzucić nowe światło na relację dwóch najsłynniejszych członków X-Men. Osoby zaznajomione z runem Hickmana nie powinny być zszokowane. Kilka miesięcy wcześniej wyszło na jaw, że Cyclops, Wolverine i Jean Grey żyją w trójkącie. 

Przeczytaj także

Okazało się bowiem, że Wolverine zamieszkał w jednym domu z całą rodziną Summersów. Na planie budynku wyraźnie było widać, że sypialnia Jean znajdowała się pomiędzy kwaterami Scotta i Logana i co najważniejsze, trzy pokoje były ze sobą połączone. Teraz wyszło na jaw że, związek słynnego trójkąta miłosnego Marvela jest nie tylko poliamoryczny, ale również biseksualny. Tak przynajmniej wynika z rozmowy, którą ucięli sobie Cyclops i Wolverine. 

7 Fot. foto: kadr z komiksu "X-Men" #7

Scott rozmawia z Loganem o jego bezsenności i podczas wymiany zdań, proponuje wspólny wypad na krótkie wczasy z Jean i dzieciakami. Wolverine zaczyna interesować się zaproszeniem.

7 Fot. foto: kadr z komiksu "X-Men" #7

Główną motywacją Logana zdaje się być widok Jean w bikini, ale Scott szybko wspomina o sobie w samych kąpielówkach. Pół żartem, pół serio Wolverine odpowiada, że temu widokowi nikt nie byłby w stanie się oprzeć i zgadza się na propozycję. 

Przeczytaj także

Oczywiście twórcy nie powiedzieli niczego wprost, a jedynie dali czytelnikom pole do zastanowienia się nad relacją pomiędzy dotychczasowymi rywalami o względy Jean Grey, ale biorąc pod uwagę rewolucyjny wydźwięk ostatnich serii o mutantach, całkiem prawdopodobne jest, że słynni X-Mani odkryli swoje niehetronormatywne pragnienia. To bardzo ciekawe podejście do stosunków trójki mutantów, ponieważ do tej pory w jej kontekście pojawiały się tradycyjne schematy rodem z oper mydlanych. Całość wpisuje się też w utopijny charakter państwa mutantów - żywej wyspy o nazwie Krakoa, która zrzesza wszystkich homo superior, bez względu na przekonania, wierzenia, czy inne arbitralne poglądy. Nowa idea Professora X zakłada bowiem stworzenie raju na ziemi dla mutantów, którzy zaczęli nie tylko wytwarzać własny język, ale również całą kulturę. 

Przeczytaj także

Fani X-Men nie powinni być zdziwieni, ponieważ, wśród postaci związanych z grupą, często pojawiały się przełomowe dla historii komiksu postacie LGBT takie jak Northstar, Iceman czy Mystique. Na kartach poprzedniego numeru serii oficjalnie potwierdzono w końcu po wielu latach, że Raven Darkholme była żoną Irene Adler - mutantki znanej lepiej jako Destiny. 

Przeczytaj także

Jak zakończy się romans trójki X-Manów? Będą żyli razem długo i szczęśliwie? A może rozdzieli ich niebezpieczeństwo, które czai się gdzieś na homo superior poza granicami państwa mutantów? Prawdopodobnie przekonamy się w kolejnych numerach serii "X-Men". 

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel potwierdza, że Loki jest panseksualny 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.