Wzrost zakażeń po imprezie sylwestrowej TVP? Lekarz rozwiewa wątpliwości

12.01.2022 16:25
Sylwester Marzeń TVP Fot. Pawel Murzyn/East News

Po imprezie sylwestrowej TVP w powiecie tatrzańskim wzrosła liczba zakażonych koronawirusem. 

TVP postanowiło kolejny raz zorganizować imprezę sylwestrową w Zakopanem. Koncert przyciągnął tłumy widzów i wielu lekarzy apelowało, że w czasach pandemii organizowanie takiej imprezy nie jest rozsądne. Mówi się, że na imprezie bawiło się 40 tysięcy osób, a w weekend w Zakopanem pojawiło się 100 tysięcy turystów. Tuż po imprezie sylwestrowej zanotowano ogromny wzrost zakażeń w powiecie tatrzańskim. Czy powodem takiej sytuacji jest impreza TVP?

Polecamy

Wzrost zakażeń koronawirusem po imprezie sylwestrowej TVP? Lekarz rozwiewa wątpliwości

10 stycznia 2022 wzrost zakażeń w powiecie tatrzańskim wyniósł 159 %. W rozmowie z Wirtualną Polską doktor Jerzy Toczek, koordynator do spraw szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim został zapytany, czy sylwester TVP przyczynił się do takiego wyniku:

Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem.

Na wzrost zakażeń miał również wpływ fakt, że zawsze w okresie Świąt i Sylwestra w Zakopanem zawsze pojawia się sporo turystów. Co więcej, w całym powiecie liczba osób zaszczepionych jest stosunkowo niska.

Polecamy

Na sylwestrowym koncercie TVP zaśpiewali Jason Derulo, Julio Iglesias Jr. oraz polskie gwiazdy - Maryla Rodowicz, Sławomir, Zenek Martyniuk, czy zwyciężczyni Eurowizji Junior, Roksana Węgiel.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.