Zabiła bogatego męża z zimną krwią i po 12 latach wychodzi na wolność. Czy Czarna Wdowa zmanipulowała kuratorów?

21.10.2020 14:30
zastrzelony mężczyzna - materiał poglądowy|undefined Fot. dolgachov/easystock/Eastnews

Barbara Kogan, nazwana przez media Czarną Wdową wyjdzie na zwolnienie warunkowe, mimo że dokonała zabójstwa z premedytacją. Istnieją podejrzenia, że zmanipulowała kuratorów, by opuścić zakład karny.

Swego czasu w Nowym Jorku było głośno o morderstwie milionera George' Kogana, którego dokonał wynajęty przez jego żonę płatny zabójca. Kobieta przez wiele lat wymykała się wymiarowi sprawiedliwości, aż w końcu trafiła za kratki. Nie posiedziała tam jednak długo jak na czyn, którego się dopuściła. Po 12 latach odsiadki "Czarna Wdowa" wyjdzie na wolność.

Barbara Kogan - Czarna Wdowa wychodzi na wolność

Chociaż w najcięższych zbrodniach dominują mężczyźni, w historii kryminalistyki pojawiały się również kobiety, które potrafiły dopuścić się naprawdę potwornych czynów.

Przeczytaj także

Określenie Czarna Wdowa nie wzięło się znikąd. Tym mianem nazywa się kobiety, które celowo zabijają swoich mężów, na przykład, by zdobyć ich majątek. Nic dziwnego, że media nazwały tak Barbarę Kogan, która zleciła morderstwo własnego męża. Jak podaje Daily Mail, kobieta wyjdzie w listopadzie 2020 roku na zwolnienie warunkowe.

Przeczytaj także

Do zbrodni doszło 30 lat temu - w październikowy poranek 1990 roku padły trzy strzały przy East 69th Street na Upper East Side. Ofiarą był bogacz, którego żona zgarnęła 4,3 miliony dolarów z polisy ubezpieczeniowej. Zanim władzom udało się udowodnić, że za śmierć George'a Kogana odpowiada jego żona, minęło niemal 20 lat. Barbara Koan została aresztowana dopiero w 2008 roku, kiedy udało się znaleźć powiązanie pomiędzy zabójcą milionera i żoną ofiary. Do zbrodni przyznała się 2 lata później. Została skazana na 36 lat więzienia. 

Przeczytaj także

Barbara Kogan - dlaczego Czarna Wdowa zabiła męża?

Motywem zabójstwa był romans Kogana z o wiele młodszą od niego Mary-Louise Hawkins. Kobieta do dziś przeżywa śmierć ukochanego i nie rozumie, dlaczego sąd pozwolił wyjść Kogan jedynie po 12 latach. Uważa, że Czarna Wdowa to przebiegła manipulatorka, która okręciła sobie wokół palca kuratorów, decydujących o wypuszczeniu jej na wolność.

Jestem zniesmaczona, naprawdę. Ona jest zwierzęciem. Barbara jest niesamowicie dobra w manipulowaniu ludźmi - nawet kuratorami.

Sąd uznał, że Kogan nie stwarza dalszego zagrożenia dla społeczeństwa. Odbyła minimalny wymiar przysługiwanej jej kary i zdaniem biegłych nie ma żadnych wskazań, by 77-letnia kobieta nadal przebywała w więzieniu.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Ugotował matkę, bo kazała mu iść do pracy. Przerażająca zbrodnia 31-latka [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.