Nastolatkowie potrąceni na przejściu. Nagranie opublikowano ku przestrodze [WIDEO]

27.09.2023 15:49
Nastolatkowie potrąceni na przejściu Fot. @Lubuska_Policja/twitter.com

To jest wyjątkowo niepokojące nagranie. 21 września na ulicy Długiej w Zielonej Górze wydarzyła się tragedia. Dwóch nastolatków w wieku 14 i 12 lat zostało potrąconych na przejściu dla pieszych. O wszystkim poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Jak donosi m.in. RadioZET.pl, nastolatkowie mieli zielone światło, więc zabrali się za przechodzenie na drugą stronę. Niestety, ale na samym środku jezdni doszło do potrącenia, którego sprawcą był 68-letni kierowca samochodu marki renault. Wszystko zostało uchwycone przez miejski monitoring, a samo nagranie może być szokujące dla osób o słabszych nerwach.

Potrącenie w Zielonej Górze i nagranie ku przestrodze

Policjanci podjęli decyzję o podzieleniu się mocnym materiałem wideo, który zawiera niebezpieczne chwile potrącenia. Widać na nim względnie dużą siłę uderzenia oraz natychmiastową reakcję zszokowanych dzieci, które postanowiły wrócić na chodnik. Policja zaznacza, że „pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego” i prosi kierowców o ostrożność na drogach, ponieważ ludzie na przejściach powinien czuć się bezpiecznie.

Niezbędne jest m.in. pamiętanie o tym, że prędkość powinna zostać dostosowana do pory dnia, natężenia ruchu, a także warunków atmosferycznych. Z kolei na skrzyżowaniach i blisko przejść dla pieszych, należy pamiętać o zwracaniu szczególnej uwagi na otoczenie. Oczywiście piesi również mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo i zachować czujność, upewniać się, że w danej chwili można bezpiecznie przejść.

Wracając do samego nagrania z Zielonej Góry, gdzie 68-letni kierowca jechał ulicą Długą i na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił dwóch nastolatków, to całe zdarzenie miało zostać zakwalifikowane jako kolizja, gdyż nastolatkowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Na koniec przypominamy o tym, że pisaliśmy także o śmiertelnym wypadku na A1.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.