To koniec Marlboro. Legendarna marka oficjalnie znika z rynku!

Miron Kądziela
06.06.2023 20:15
Marlboro znika z rynku Fot. Rodrigo Garrido/Shutterstock

Świat się kończy, a diabeł mówi „dobranoc” - Marlboro, jedna z najbardziej kultowych marek tytoniowych, odchodzi w niebyt i znika z rynku. Firma Philip Morris International woli skupić się na swoich innych produktach. Do kiedy można kupić papierosy Marlboro?

Marlboro znika z rynku. Nie oceniamy, czy to dobra czy zła wieść, bo, broń Boże, nie promujemy zażywania tak paskudnych substancji. Wycofanie tej marki jest jednak końcem pewnej epoki w świecie przemysłu tytoniowego. Marlboro niezaprzeczalnie wywarło spory wpływ nie tylko na zdrowie konsumentów (rzecz jasna negatywny), ale także na estetykę i amerykańską kulturę. Kto nie kojarzy legendarnego Marlboro Man i pięknego logotypu uczepionego spoilerów bolidów Formuły 1.

Koniec marki Marlboro. Do kiedy można kupić papierosy Marlboro?

Początki marki sięgają roku 1902. Wtedy londyński biznesmen Philip Morris otworzył filię fabryki w Nowym Jorku. Marka przetrwała więc aż 121 lat, ale w związku ze zmianą przyzwyczajeń konsumentów firma zmuszona jest do strategicznej rearanżacji. W biznesie nie ma przecież miejsca na sentymenty.

W niemieckim dzienniku „Welt” pojawiła się wypowiedź dyrektora generalnego Philip Morris w Niemczech i Austrii, Markusa Essinga, który zapowiedział, że w przyszłości firma proponować będzie wyłącznie produkty niskiego ryzyka. Chodzi o papierosy elektroniczne i podgrzewacze tytoniu. Przyczyną jest fakt, że wytwarzają one nawet około 95 proc. mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne wyroby tytoniowe.

Nie podano jednak dokładnej daty, kiedy papierosy Marlboro znikną ze sklepowych półek. Niemniej spółka zakłada, że sprzedaż alternatywnych produktów do palenia, takich jak podgrzewacze tytoniu, wzrośnie do 2025 roku do 50 proc.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Miron Kądziela Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.